אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בשנת 2025 נתחיל למכור מכוניות מעופפות שכל אחד יוכל לנהוג בהן"

30 דקות או פחות

"בשנת 2025 נתחיל למכור מכוניות מעופפות שכל אחד יוכל לנהוג בהן"

לגיא קפלינסקי מחברת NFT יש פתרון לפקקים - מכונית שיוצאת מהעיר, מגיעה אל משטח ייעודי ואז פורשת כנפיים וממריאה, כשהנהגים אפילו לא צריכים רישיון טיסה. את טיסת הניסוי הוא מתכנן כבר לשנה הבאה

11.11.2018, 14:40 | שירות כלכליסט

הפקקים הם בעיה קשה לא רק בישראל, וכמה חברות, כולל אובר, כבר מבטיחות שבתוך כמה שנים הן יציעו מכונית מעופפת, שתחלץ אותנו מהתנועה העמוסה. גם גיא קפלינסקי מתכנן פתרון כזה, בסטארטאפ בשם NFT, עם צוות פיתוח שעובד בנתניה וצוות מצומצם בעמק הסיליקון, אבל המוצר שלו, הוא מסביר, יהיה שונה.

"אנחנו מציעים רכב שיכול לנסוע על הכביש כרגיל וגם לטוס", הוא מפרט. "אפשר לחנות איתו כרגיל בבית, בחניון ,ברחוב, לנסוע עד מחוץ לעיר, למשטח ייעודי, ואז להוציא כנפיים ולהמריא". ההמראה, מסביר קפלינסקי, היא אנכית והטיסה מתבצעת בצורה אוטונומית, כך שהנהגים לא צריכים רישיון טיסה. זאת בעוד חלק מהמתחרות מציעות רכב מעופף שאליו צריך להגיע עם רכב אחר - שיטה מסורבלת יותר.

"בשנת 2025 נתחיל למכור מכוניות מעופפות שכל אחד יוכל לנהוג בהן"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"בשנת 2025 נתחיל למכור מכוניות מעופפות שכל אחד יוכל לנהוג בהן"

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

למרות התוכניות של חברות שונות בתחום, הרעיון נשמע עדיין כמו מדע בדיוני, אבל קפלינסקי מספר שטיסת הניסוי הראשונה צפויה להמריא בעוד שנה ולפי הערכות החברה בשנת 2025 היא כבר תקבל אישור להטיס אנשים. 

מכונית מעופפת. כבישים? כן, בעתיד הקרוב עדיין נזדקק להם, צילום: terrafugia מכונית מעופפת. כבישים? כן, בעתיד הקרוב עדיין נזדקק להם | צילום: terrafugia מכונית מעופפת. כבישים? כן, בעתיד הקרוב עדיין נזדקק להם, צילום: terrafugia

בשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" מסביר קפלינסקי מאין הגיע הרעיון, איך הוא מתכוון להגשים אותו ביחד עם יצרניות רכב, מה הסיכוי של חברה ישראלית קטנה לבלוט בתחום הזה ואיך משכנעים אנשים שלא מדובר ברעיון הזוי. 

מראיינים:

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות