אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבי ויליגר מבקש למנות כונס נכסים לקרקע עליה בנוי מפעל יצרנית הוופלים עדין צילום: עומר מסינגר

בלעדי לכלכליסט

צבי ויליגר מבקש למנות כונס נכסים לקרקע עליה בנוי מפעל יצרנית הוופלים עדין

ויליגר טוען כי החברה קיבלה ממנו הלוואה בהיקף 5 מיליון שקל ורשמה לטובתו שעבוד על הקרקע בהוד השרון עליה ממוקם המפעל. העובדים לבימ"ש: בעל השליטה "זנח אותנו וטס לחו"ל – לא נעבוד". רשם האגודות סבור כי יש למנות מפרק לאגודה עדין

12.11.2018, 07:03 | ליטל דוברוביצקי

איש העסקים צבי ויליגר, הטוען כי יצרנית הוופלים "עדין קואופרטיב לייצור שוקולד וממתקים" חייבת לו 5 מיליון שקל, לא מוותר. ויליגר פנה אתמול (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה למנות כונס נכסים על הקרקע עליה בנוי מפעלה של עדין בהוד השרון. ויליגר טוען כי החברה קיבלה ממנו הלוואה בהיקף 5 מיליון שקל ורשמה לטובתו שעבוד על הקרקע בהוד השרון עליה ממוקם המפעל. ויליגר ביקש באמצעות משרד עו"ד חיים צדוק למנות לכונס נכסים את עו"ד עדי בראונשטיין. כזכור, עדין פנתה בחודש שעבר לבית משפט מחוזי מרכז בבקשה שיאשר לה הסדר נושים. החברה טענה כי היא מבקשת לזמן אסיפות נושים על מנת להציע לנושיה הסדר פירעון חובות. לפני מספר ימים הודיע בא כוח החברה, עו"ד נתי חלפין , לבית משפט כי "יש הסכמות כתובות עם משקיע לחידוש, שיפור והרחבה של קווי הייצור במפעל".

קראו עוד בכלכליסט

רולעדין, צילום מסך רולעדין | צילום מסך רולעדין, צילום מסך

עדין היא אגודה שיתופית, המפעל הוקם ב-1969 ובעל השליטה הוא דניאל סנדרובסקי. החברה שיווקה למשל את גלילי הוופלים הידועים "רולעדין" . ויליגר ביקש מבית המשפט לאכוף את השעבודים שיצרו עדין קואופרטיב לייצור שוקולד וממתקים וחברת ר.א.ד. נס לטובת ויליגר על זכויותיהן במקרקעין הנמצאים ברח' היובלים 7 בהוד השרון ושעליהם ממוקם המפעל.

צבי ויליגר , צילום: עומר מסינגר צבי ויליגר | צילום: עומר מסינגר צבי ויליגר , צילום: עומר מסינגר

ויליגר טוען בבקשה כי במהלך חודש יולי/אוגוסט 2018, פנה אליו דניאל סנדרובסקי, שהינו בעל השליטה ונושא משרה בחברות וזאת מכח היכרות רבת שנים עמו, וביקש ממנו להעמיד לשתי החברות הלוואה ע"ס 5 מיליון שקל. "עובר להעמדת הלוואה הציג דניאל לויליגר מצג, על פיו ההלוואה נחוצה לחברות על מנת שבאמצעות כספי הלוואה יהא באפשרותן לפרוע הלוואות ועל מנת לאפשר לעדין ביתרת כספי הלוואה, לפתח ולקדם את עסקיה". מהבקשה עולה כי המקרקעין עליו מתבקש בית משפט למנות כונס נכסים הינם בשטח של כ-1,668 מ"ר, עליהם בנוי מבנה תעשיה בן 3 קומות בשטח של כ-1,266 מ"ר ברוטו. עוד עולה כי מדינת ישראל (רשות מקרקעי ישראל) הינה הבעלים של המקרקעין וכי זכויות החכירה המהוונות במקרקעין רשומות בלשכת רישום המקרקעין על שם עדין. כמו כן נטען כי כי בשנת 2005 מכרה עדין לחברת ר.א.ד. נס את מלוא זכויות החכירה המהוונות שלה במקרקעין.יחד עם זאת, נטען, השלמת רישום זכויות החכירה במקרקעין על ר.א.ד. נס לא הושלמה.

ויליגר טוען כי "במועד חתימת חוזה ההלוואה, המקרקעין נמצאו בשימוש עדין ובחזקתה (שימשו כמפעל לייצור דברי מתיקה)".

בתוך כך נודע כי עובדים של עדין הגישו תגובה לבית משפט בה טענו באמצעות עו"ד גלילה הורנשטיין כי התעוררו "בוקר בהיר לגלות כי בעל השליטה באגודה זנח אותם, טס לחו"ל והשאיר אותם להתמודד עם מצוקתם. העובדים מודיעים כי אין בכוונתם לשוב לעבודתם באגודה". מנגד נטען כי בעל השליטה נמצא בארה"ב לצורך השלמת מו"מ עם משקיע. עוד נמסר לבית המשפט על ידי הכנ"ר כי רשם האגודות סבור כי יש לפרק את עדין שהינה אגודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות