אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת כריית המטבעות הדיגיטליים ביטפארמס רוצה להיסחר בקנדה צילום: שאטרסטוק

חברת כריית המטבעות הדיגיטליים ביטפארמס רוצה להיסחר בקנדה

הגישה טיוטת תשקיף ראשונה לנציבות ניירות הערך של אונטריו, הכוללת דוחות כספיים היסטוריים. במחצית השנה הרוויחה 4.9 מיליון דורל מכרייה

11.11.2018, 18:02 | דרור רייך

חברת כריית המטבעות הדיגיטליים, ביטפארמס, שנכנסה למסחר בת"א דרך השלד של משאבי טבע, שעסק בעברו בכריית זהב, רוצה להיסחר גם בבורסה של קנדה. לשם כך, הגישה החברה שמנוהלת ע"י ווס פולפורד טיוטת תשקיף ראשונה והחלה רשמית תהליך רגולטורי לבדיקת רישום ציבורי למסחר בקנדה.

קראו עוד בכלכליסט

ביטפארמס הגישה תשקיף ראשוני, כחלק מתהליך ארוך, לנציבות ניירות הערך של אונטריו, אשר יעמוד לרשות הציבור באמצעות מערכת SEDAR (מערכת לניתוח ואחזור אלקטרוני של מסמכים) בקנדה.

עדין לא ברור כיצד יתבצע הרישום, האם באמצעות של חברה קשורה שבבעלותה בשם ביטפארמס קנדה, שתמזג את הפעילות, האם באמצעות הרישום הכפול ומסחר דואלי - הכול נמצא תחת בחינה.

מטבעות דיגיטליים, צילום: שאטרסטוק מטבעות דיגיטליים | צילום: שאטרסטוק מטבעות דיגיטליים, צילום: שאטרסטוק

התשקיף הראשוני כולל דו"חות כספיים היסטוריים של ביטפארמס ונכון לעכשיו, ניירות ערך של ביטפארמס אינם רשומים למסחר או מצוטטים בבורסה הקנדית. כמו כן, הרישום כפופה לאישורם של בעלי המניות של החברה ובית המשפט המחוזי של ישראל.

זו אינה הפעם הראשונה שביטפארמס מצהירה שהיא מעוניינת להיסחר בעוד בורסה מלבד ת"א כדי לחשוף את הפעילות שלה למשקיעים נוספים. בינואר השנה ראשי החברה הצהירו כי הם רוצים להיסחר בנאסד"ק, אבל מהלך שכזה לא יצא אל הפועל.

"המתחרות נהנות מהיקפי מסחר משמעותיים"

"יש 300 חברות הנסחרות בקנדה שגייסו 54 מיליארד דולר קנדי במהלך השנה שעברה" ,מסביר ווס פולפורד, מנכ"ל ביטפארמס. "קנדה נחשבת למובילה בטכנולוגיית בלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים וכחברה המנוהלת מקנדה ופועלת בה, יש שם יתרונות פוטנציאליים של סחירות בשוקי המניות הציבוריים בקנדה.

"בקנדה נסחרות 10 חברות ציבוריות לתשתית וכריית מטבעות דיגיטליים", ממשיך פולפורד. "המתחרות הקנדיות של ביטפארמס נהנות מנראות, מניתוחים של אנליסטים, מהיקפי מסחר משמעותיים וגישה לשוקי ההון בארה"ב. הרישום האפשרי גם יכול להוביל להפחתת דמי הניהול ושכר הטרחה הנובעים מתפעול ודיווח בתחומי שיפוט שונים (ת"א וקנדה)".

השוק הפעיל בתעשייה המתעוררת של הבלוקצ'יין

רישום של ביטפארמס בשוקי ההון של קנדה יחזק את הנראות של החברה ואת הגישה שלה להון שיוכל לייעל את מבנה ההוצאות שלה. קנדה היא אחד השווקים הציבוריים הפעילים ביותר בתעשייה המתעוררת של הבלוקצ'יין ורשומות בה כמה חברות תשתית וכריית מטבעות דיגיטליים המובילות שגייסו הון משמעותי בשנה האחרונה.

ביטפארמס מחזיקה ומפעילה חוות לכריית מטבעות, באמצעות טכנולוגית הבלוקצ'יין כמו ביטקוין, ביטקוין קאש, אתריום, לייטקוין ודאש. ביטפארמס מפיקה את המטבע, בעזרת מכשור שהיא רוכשת מחברת הכרייה הגדולה בעולם, ביטמיין (bitmain technologies) הסינית.

לאחרונה פרסמה ביטפארמס את הדוחות הראשונים שלה כחברה ממוזגת וציבורית. הנתונים החשובים ביותר למחצית הראשונה של 2018 היו הכמות שהצליחה להפיק - 1,923 מטבעות ביטקוין, 2,222 ביטקוין קאש, 3,324 לייטקוין, 567 אתריום ו-220 דאש עם עלות כרייה של מטבע ביטקוין בודד שעמדה על 1,567 דולר מול מחיר של כ-6,500 דולר.

ההוצאה העיקרית של ביטפארמס היא על חשמל, ובמחצית הראשונה של 2018 ההוצאות על אנרגיה הסתכמו בכ-4.2 מיליון דולר כאשר בשורה התחתונה הציגה החברה רווח נקי של 4.9 מיליון דולר מפעילות הכרייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות