אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל בעקבות מותו של סא"ל מ' בעזה: "קרב הירואי, החילוץ - מעשה גבורה" צילום: אי אף פי

צה"ל בעקבות מותו של סא"ל מ' בעזה: "קרב הירואי, החילוץ - מעשה גבורה"

רוב פרטי הפעולה שהסתבכה ברצועת עזה שבה נהרג סא"ל מ' ונפצע לוחם יישארו חסויים. דובר צה"ל מסר כי "מטרת הפעולה לא הייתה חיסול או חטיפה". עוד נמסר כי פרטיו של סא"ל מ' לא יובאו לפרסום, "אבל הוא ראוי להצדעת כולנו"

12.11.2018, 08:25 | ynet

התוצאה הקשה של הפעולה שהסתבכה: סא"ל מ' נהרג אמש (יום א') וקצין נוסף נפצע בינוני במבצע של כוח מיוחד של צה"ל בתוך שטח רצועת עזה, שבמהלכו התפתחו חילופי אש בין הכוח לפעילי טרור פלסטינים. הקצין שנפל הוא ההרוג הבכיר ביותר של צה"ל מאז "צוק איתן". הפצוע פונה לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע. כך הותר לפרסום. הודעה נמסרה למשפחותיהם. הפלסטינים מדווחים על שבעה הרוגים - בהם נור בארכה, מג"ד חאן יונס מזרח בזרוע הצבאית של חמאס.

בהודעת דובר צה"ל הבוקר נאמר כי "קצין צה"ל, סגן-אלוף מ' ז"ל, נפל הלילה במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה". בבית החולים סורוקה עדכנו הבוקר כי מצב הפצוע בינוני ויציב. הוא נותח במהלך הלילה ומאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ כללי. נשיא המדינה ראובן ריבלין פרסם הודעת תנחומים: "אני המום וכואב את אובדנו של קצין צה"ל שנהרג הלילה ומתפלל יחד עם כל אזרחי ישראל לרפואת הלוחם שנפצע. חיבוק אמיץ ללוחמינו כולם העומדים על משמר הארץ גם בשעה זו ומבטיחים את שלומינו".

פרטי פעילות הכוח המיוחד של צה"ל בעזה ונסיבות ההסתבכות שהובילה למותו של סא"ל מ' יישארו חסויים ברובם. דובר צה"ל רונן מנליס אמר הבוקר (יום ב') כי הכוח המיוחד "היה בפעילות ממושכת ונתקל במציאות מורכבת. הלוחמים פעלו באופן הירואי וניהלו קרב הירואי להסרת איום ולחילוץ מורכב מאוד למדינת ישראל שבמהלכו פגע הכוח במי שאיים עליו". עוד נמסר כי "פרטיו של סא"ל מ' לא יובאו לפרסום אבל הוא ראוי להצדעת כולנו על פעולתו זו ופעולות אחרות שביצע. מצב הלוחם השני התייצב בסורוקה".

קראו עוד בכלכליסט

בצה"ל הוסיפו כי "מה שנחשף הלילה הוא קצה קצהו של פעילויות שמטרתן לבסס את עליונות ישראל. החילוץ שלהם הוא מעשה גבורה וידובר בו עוד. הם פעלו באופן אמיץ ונחוש. יש לנו מה ללמוד מהאירוע והלקחים יופקו. מטרת הפעולה לא הייתה חיסול או חטיפה. כוחות צה"ל נמצאים במוכנות למגוון אפשריות ותגברנו כוחות. אנו במוכנות לכל מה שיתפתח. פעולות מסוג זה נשקלות בכובד ראש ובד"כ נשארות מתחת לרדאר. גם לפעולה הזו נערכנו במשך רב". סגן אלוף מ' הוא החייל הבכיר ביותר שנהרג בהיתקלות ברצועת עזה מאז מבצע צוק איתן בקיץ 2014.

בעקבות פעולת צה"ל שהסתבכה, אמר הבוקר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "עם ישראל איבד הלילה לוחם רב פעלים, שתרומתו לביטחון המדינה תישאר חסויה עוד שנים רבות. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחתו ואיחולי החלמה מהירה לפצוע בתקרית".

תקיפה בעזה (ארכיון), צילום: אי אף פי תקיפה בעזה (ארכיון) | צילום: אי אף פי תקיפה בעזה (ארכיון), צילום: אי אף פי

בהודעת דובר צה"ל הבוקר נאמר כי "קצין צה"ל, סגן-אלוף מ' ז"ל, נפל הלילה במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה". בבית החולים סורוקה עדכנו הבוקר כי מצב הפצוע בינוני ויציב. הוא נותח במהלך הלילה ומאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ כללי. נשיא המדינה ראובן ריבלין פרסם הודעת תנחומים: "אני המום וכואב את אובדנו של קצין צה"ל שנהרג הלילה ומתפלל יחד עם כל אזרחי ישראל לרפואת הלוחם שנפצע. חיבוק אמיץ ללוחמינו כולם העומדים על משמר הארץ גם בשעה זו ומבטיחים את שלומנו".

במהלך הלילה נשמעו 11 אזעקות ברחבי יישובי העוטף, וצה"ל אישר כי זוהו 17 שיגורי רקטות מרצועת עזה לכיוון ישראל. לוחמי כיפת ברזל יירטו 3 מהן.

פיקוד העורף הודיע הבוקר על סגירת הקו המערבי של רכבת ישראל, המחבר בין אשקלון לשדרות, והלימודים בכל יישובי העוטף בוטלו.

הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה כי "יחידה מיוחדת של הצבא הישראלי חדרה לשטח הרצועה, בעומק של כ-3 ק"מ, באמצעות רכב אזרחי באזור מסגד השאהיד איסמאעיל אבו שנב, מזרחית לחאן יונס. הכוח חיסל את המפקד בזרוע הצבאית של חמאס, נור ברכה. אחרי שהכוח נחשף ולוחמינו הסיגו אותו, נכנסו מטוסי חיל האוויר למרחב והחלו להפציץ כדי לחפות על נסיגת הכוח - דבר שהביא להרוגים בקרב בני עמנו. האירוע נמשך וכוחותינו פועלים מול התוקפנות הציונית המסוכנת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות