אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הנבחרים האמריקאי יחקור: האם טראמפ ניצל את כוחו כדי לפגוע באמזון? צילום: איי אף פי

בית הנבחרים האמריקאי יחקור: האם טראמפ ניצל את כוחו כדי לפגוע באמזון?

ראש ועדת המודיעין של הבית הודיע שבכוונת הדמוקרטים לחקור את מהלכי הנשיא, כדי לגלות אם תמרן את הממשלה לפגיעה בגורמים כמנכ"ל אמזון ג'ף בזוס ורשת CNN. גורמים בוועדה אמרו שחקירות שכאלה נחסמו בעבר - מצב שישתנה עכשיו כשיש רוב דמוקרטי בבית הנבחרים

12.11.2018, 10:11 | עומר כביר
הדמוקרטים בבית הנבחרים האמריקאי צפויים ליזום חקירות שיבחנו את יחסו של דונלד טראמפ לאמזון ולמיזוג בין AT&T לטיים וורנר, חקירות שייפתחו עם קבלת השליטה בבית בינואר הקרוב; כך אמר חבר הקונגרס אדם שיף, שצפוי לעמוד בראש ועדת המודיעין של הבית, בראיון ל-Axios.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי שיף, הבית הנבחרים ינצל את כוחו להוציא זימונים מחייבים, לקיים שימועים פומבייים ולזמן ראיות כדי לבדוק האם הנשיא השתמש בכוחה של המדינה כדי להעניש את העיתונות. "זו בדיוק האחריות שלנו לגלות את זה", הוסיף.

מנצל את כוחו? טראמפ, צילום: איי אף פי מנצל את כוחו? טראמפ | צילום: איי אף פי מנצל את כוחו? טראמפ, צילום: איי אף פי

בתור התחלה, הציע שיף שני כיווני חקירה עיקריים: הראשון הוא יחסו של טראמפ לאמזון. לנשיא מערכת יחסים עכורה מאוד עם מייסד ומנכ"ל החברה, ג'ף בזוס, בעקבות הסיקור הביקורתי שמפנה אליו הוושינגטון פוסט שבבעלותו. מבקרים טוענים מזה זמן רב שמהלכים שונים שיוזם טראמפ ושיישומם עלול לפגוע באמזון הם תגובה לביקורת זו. "טראמפ נפגש בחשאי עם מנהל הדואר במאמץ להכריח אותו להעלות את התעריפים שמשלמת אמזון", אמר שיף. "נראה שמדובר במאמץ של הנשיא לעשות שימוש בעצמת המדינה כדי להעניש את ג'ף בזוס ואת הוושינגטון פוסט".

כן צפוי הקונגרס לבדוק האם טראמפ ניסה לבלום את המיזוג בין AT&T לטיים וורנר כנקמה על הסיקור הביקורתי שהוא סופג ב-CNN, חלק מקבוצת טיים וורנר. "אנחנו לא יודעים, לדוגמה, אם המאמצים לעצור את המיזוג של החברה האם של CNN הם תוצאה של דאגות שקשורת להגבלים עסקיים או פשוט ניסיון להעניש את CNN", אמר שיף.

שיף לא לבד: יו"ר ועדת הביקורת והרפורמה הממשלתית של בית הנבחרים, חבר הקונגרס הדמוקרטי אלייג'ה קאמינגס, אמר ל-ABC שייתכן שהוועדה תבחן את שתי הסוגיות. אחד מעובדי הוועדה אמר שהיא "כבר חוקרת את הנושאים הללו, אך ממשל טראמפ לא נענה לבקשותינו. אנחנו צופים שזה ישתנה עכשיו כשיש לנו רוב".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות