אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה מגורים: ירידה של 23% במכירת דירות ברבעון השלישי צילום: אוראל כהן

אפריקה מגורים: ירידה של 23% במכירת דירות ברבעון השלישי

חברת הנדל"ן מכרה במהלך הרבעון השלישי 84 יחידות דיור, בהשוואה ל-109 יחידות ברבעון המקביל; הרווח התפעולי נותר ללא שינוי, 35.6 מיליון שקל

12.11.2018, 12:39 | יניב רחימי וצלי גרינברג

ההאטה בשוק הנדל"ן למגורים נמשכת ומורגשת גם בתוצאות של אפריקה מגורים לרבעון השלישי של 2018 שפורסמו הבוקר (ב'). אפריקה מגורים, מחברות הנדל"ן למגורים הגדולות בישראל, מכרה במהלך הרבעון השלישי 84 יחידות דיור, ירידה של 23% בהשוואה לרבעון השלישי 2017 שבו נמכרו 109 יחידות דיור.

קראו עוד בכלכליסט

בה בעת, מתחילת השנה מציגה אפריקה מגורים עלייה חדה של 40% במספר הדירות שנמכרו על ידי החברה, ל-416 יחידות דיור, בהשוואה ל-297 שנמכרו בתשעת החודשים הראשונים אשתקד. השיפור מתחילת השנה נובע הודות למכירת דירות במסגרת מחיר למשתכן במחצית הראשונה של השנה.

אפריקה מגורים מיישמת החל משנת 2017 את תקן IFRS 15 לפיו החברה מכירה בהכנסה ממכירת דירות מגורים ושטחי מסחר בהתאם לשיעור ההשלמה. הכנסות של אפריקה מגורים התכווצו ברבעון השלישי ב-11.8% והסתכמו ב-232.1 מיליון שקל.

הרווח התפעולי הרבעוני, בנטרול אירועים חד פעמיים, נותר ללא שינוי - והסתכם ב-35.6 מיליון שקל. ברבעון המקביל אשתקד נהנתה אפריקה מגורים נהנתה מרווח של כ-53 מיליון שקל שנרשם בסעיף הכנסות אחרות הודות לרכישת מלוא הזכויות של השותף בחברת גבעת שמואל החדשה.

אורן הוד, מנכ"ל אפריקה - בדרך לתפקיד מנכ"ל רבוע כחול, צילום: אוראל כהן אורן הוד, מנכ"ל אפריקה - בדרך לתפקיד מנכ"ל רבוע כחול | צילום: אוראל כהן אורן הוד, מנכ"ל אפריקה - בדרך לתפקיד מנכ"ל רבוע כחול, צילום: אוראל כהן

הסדר אפריקה

בתחילת ספטמבר השנה אושר בבית המשפט הסדר החוב של החברה האם, אפריקה השקעות, שעם השלמתו תעבור השליטה בחברה לידיו של מוטי בן משה. בחלק מההסכמים שאפריקה מגורים התקשרה לצורך קבלת אשראי מגופים פיננסים נכללה הוראה המקנה למלווה זכות להעמיד את האשראי שהעמיד לחברה לפירעון מיידי במקרה של שינוי שליטה.

אפריקה מגורים פנתה לגופים המממנים הרלוונטיים לקבלת הסכמתם להימנע מהעמדת האשראי לפירעון מיידי ולשינוי הסכמי האשראי והתאמתם לשינוי השליטה הצפוי. בדוחות של אפריקה מגורים צוין שהחברה מעריכה כי לא תידרש לפרוע את האשראים בפירעון מוקדם.

חילופי מנכ"ל

מנכ"ל אפריקה מגורים, אורן הוד, הודיעה בתחילת אוגוסט השנה שהוא קיבל את הצעתו של בעל השליטה הבא של אפריקה, מוטי בן משה, למינויו לתפקיד מנכ"ל אלון ריבוע כחול. ערב פרסום הדוחות לרבעון השלישי דן הדירקטוריון של אפריקה מגורים בזהות מחליפו של הוד בתפקיד המנכ"ל. בדוחות של אפריקה מגורים צוין שהדירקטוריון רואה במיכה קליין כמי שמיועד להתמנות לכהונה כמנכ"ל. קליין מכהן כסמנכ"ל הנדסה באפריקה מגורים ומונה לפני כשנתיים וחצי משנה למנכ"ל.

 

 

מוטי בן משה. מתקרב לשליטה באפריקה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה. מתקרב לשליטה באפריקה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה. מתקרב לשליטה באפריקה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות