אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחם שרונה ממשיך לאכזב; המנכ"ל פורש לאחר שנתיים וחצי בתפקיד צילום: יריב כץ

מתחם שרונה ממשיך לאכזב; המנכ"ל פורש לאחר שנתיים וחצי בתפקיד

ל"כלכליסט" נודע כי הבעלים החליטו לצמצם את פעילות חברת הניהול. במקומו של גזית ימונה נציג בעלים

12.11.2018, 11:42 | נווית זומר

גיל גזית מנכ"ל שרונה בת"א (מתחם הטמפלרים) פורש מתפקידו לאחר שנתיים וחצי בלבד וישמש כיועץ חיצוני בשרונה החל מחודש ינואר 2019. במקומו של גזית ימונה נציג בעלים. ל"כלכליסט" נודע כי הבעלים החליטו לצמצם את פעילות חברת הניהול.

גיל גזית , צילום: יריב כץ גיל גזית | צילום: יריב כץ גיל גזית , צילום: יריב כץ

ב-2017 ההכנסות של המתחם ירדו ב-20% לעומת התקופה המקבילה ב-2016 והסתכמו ב-10 מיליון שקל. בתקופה זו ירד המחיר הממוצע למטר ב-14.1% והרווח התפעולי הנקי ירד ב-30%.

גזית אישר את הידיעה ואמר כי יפנה כעת לעיסוקים נוספים בתחום הנדל"ן.  לפני כניסתו לתפקיד שימש גזית כמנכ"ל קניון הזהב בראשל"צ. הוא היה אמור לבצע מהפך במתחם שרונה (למעט שוק שרונה) שגרם הפסדים לבעליו. עם כניסתו לתפקיד הכריז כי בנייני הטמפלרים אינם מתאימים למסחר ורצה להסב את חלקם למשרדי הייטק ואת המתחם למקד בתחום הבילויים והבידור, מאז השקת שרונה בשנת 2014 עם ציפיות כי יהפוך לאחד המתחמים החמים בתל אביב, חנויות רבות עזבו והתפוסה במתחם ממשיכה לרדת.

מתחם שרונה מוחזק על ידי חברת גני שרונה שבה שותפים מידאס 51% וריט 1 הירידה המתמשכת בשעור התפוסה, הקיטון בדמי השכירות ונטישת שוכרים גרמו לבעלים להודיע בשנה שעברה שהם דוחים פרעון הלוואות בסכום של 5 מיליון שקל עד 2019 למידאס שתי סדרות אג"ח בערך נקוב של 90 מיליון שקל. למרות ההפסדים ביולי השנה הודיעה חברת ריט 1 שהגדילה את חלקה בשרונה תמורת 18 מיליון שקל ורכשה 18% ממניות חברת מידאס שירדה בהחזקה ל-33%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות