אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשם האגודות מינה את הכנ"ר כמפרק ליצרנית הוופלים עדין צילום מסך

בלעדי לכלכליסט

רשם האגודות מינה את הכנ"ר כמפרק ליצרנית הוופלים עדין

סגנית רשם האגודות השיתופיות עו"ד אלה אלון קיבלה את המלצת החוקר שמונה לעדין, שהינה אגודה. היום נחשף בכלכליסט כי איש העסקים צבי ויליגר פנה לביהמ"ש בבקשה למנות כונס נכסים לקרקע המפעל

12.11.2018, 17:19 | ליטל דוברוביצקי

סגנית רשם האגודות השיתופיות עו"ד אלה אלון, קיבלה את המלצת החוקר שמונה ליצרנית הוופלים "עדין קואופרטיב לייצור שוקולד וממתקים" לפרק את עדין שהינה אגודה. סגנית הרשם מינתה את הכנ"רית סיגל יעקבי כמפרקת של האגודה. "במסגרת תפקידו יפעל המפרק לכינוס, מיפוי ואיתור נכסי האגודה, יבחן את האפשרות להפעיל את עסקיה של האגודה ויפעל להסדיר את חובות האגודה לנושיה השונים".

הבקשה למתן צו פירוק הוגשה על ידי עובדים בעדין שטענו באמצעות עוה"ד אלון הורנשטיין וגלילה הורנשטיין כי המחאות שקיבלו לצורך תשלום שכר עבודה לא כובדו. בעדין עבדו כ-60 עובדים. ב-11 באוקטובר מונה חוקר לבדיקת מצבה הכספי ודרכי עבודתה של האגודה שהמליץ להורות על פירוק האגודה.

קראו עוד בכלכליסט

רולעדין, צילום מסך רולעדין | צילום מסך רולעדין, צילום מסך

אתמול (א') דחה המחוזי מרכז בקשה של עדין להורות על כינוס אסיפות נושים לצורך אישור הסדר. היום נחשף בכלכליסט כי איש העסקים צבי ויליגר, הטוען כי יצרנית הוופלים חייבת לו 5 מיליון שקל, פנה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה למנות כונס נכסים על הקרקע עליה בנוי מפעלה של עדין בהוד השרון. ויליגר טוען כי החברה קיבלה ממנו הלוואה בהיקף 5 מיליון שקל ורשמה לטובתו שעבוד על הקרקע בהוד השרון עליה ממוקם המפעל.

ויליגר ביקש באמצעות משרד עו"ד חיים צדוק למנות לכונס נכסים את עו"ד עדי בראונשטיין. עדין היא אגודה שיתופית, המפעל הוקם ב-1969 ובעל השליטה הוא דניאל סנדרובסקי. החברה שיווקה למשל את גלילי הוופלים הידועים "רולעדין".

עו"ד נתי חלפין, בא כוח עדין מסר בתגובה להחלטה: "ראינו את ההחלטה וכאשר ימונה מפרק אנחנו ננסה לשוב ולבחון יחד איתו את התיכנותו של מתווה ההפעלה. מצערת העובדה שהנושים במתכונת הזו לא יזכו לקבל דבר".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות