אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק נגד Airbnb: פקחים פשטו על מגדל יוקרה במנהטן צילום: גוגל סטריס וויו

ניו יורק נגד Airbnb: פקחים פשטו על מגדל יוקרה במנהטן

במבצע האכיפה הגדול מסוגו שביצעה העירייה, נתפסו 20 דירות לא מורשות להשכרה לטווח קצר. מפברואר יחויבו Airbnb ודומותיה לדווח על כל דירה שמושכרת באמצעותן. כיום אוסר החוק המקומי על השכרת דירה לתקופה קצרה מ־30 יום

12.11.2018, 19:50 | שירות כלכליסט
עיריית ניו יורק הגבירה את האכיפה נגד השכרה בלתי חוקית של דירות לטווח קצר דרך אתרים כמו Airbnb. במסגרת המאמצים הללו פשטו פקחים בחודש שעבר על בניין דירות במנהטן ומסרו 27 התראות על הפרות בשל השכרה לא חוקית - כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

זו היתה אחת הפשיטות הגדולות ביותר על דירות Airbnb והשתתפו בה 20 פקחים - כוח המשימה הגדול ביותר שהוקצה עד כה למטרה, כך על פי משרד ראש העיר ביל דה בלאזיו.

הפשיטה התרחשה בבניין הדירות היוקרתי אטלייה במידטאון. בבניין בן 46 הקומות יש 478 דירות ופנטהאוז. על פי אתר הבניין, המפרט של הדירות כולל חיפוי עץ אלון, אמבטיות שיש וחלונות ענק, מהרצפה ועד התקרה, המאפשרים ליהנות מנופי העיר.

ההפרות של חוקי השכירות נתגלו ב־20 דירות שונות. על פי הטענה, בעלי הדירות השכירו אותן לאורחים שהגיעו מ־15 מדינות, ביניהן ארגנטינה וספרד. חלקם שילמו 400 דולר ללילה, ואילו קבוצה אחת שמנתה ששה אורחים שילמה עבור השהייה 3,823 דולר, כך על פי התיעוד שהגיע לידי עירייה.

עם בעלי הדירות נמנו גם שניים מחברי הוועד המשותף של הבניין, שהואשמו בהקמת מחיצות לא חוקיות בדירותיהם על מנת ליצור עוד חדרים להשכרה.

נשיא הוועד דניאל ניידיטץ' מסר כי ננקטו פעולות נגד המשכירים הלא חוקיים, אך כי הם מוגבלים ביכולתם למנוע לחלוטין את ההתנהלות.

דיירים אחדים אף עקבו אחרי התיירים כדי לגלות אילו דירות מושכרות לטווח קצר. לדבריהם הם זיהו כ־100 דירות כאלה והעבירו את המידע לרשויות. עם זאת, לטענתם הוועד הטיל עליהם קנסות בגובה אלפי דולרים בטענה שהטרידו ותקפו אנשים בבניין.

ב־Airbnb, שהיא השחקנית הגדולה ביותר בשוק ההשכרה לטווח קצר בניו יורק, טענו בתגובה כי בעיר פועלים על מנת להגן על תעשיית המלונאות, זאת על חשבון המארחים שהם בדרך כלל אנשים רגילים שמחפשים השלמת הכנסה. "אנחנו מקווים לעבוד עם העירייה כדי לגבש רגולציה המבוססת על היגיון בריא, שתבדיל בין המשפחות הללו ובין כמה תפוחים רקובים שצריכים להרגיש את מלוא כובד משקלו של החוק", אמר ג'וש מלצר, מנהל המדיניות בחברה.

לפי החוק בניו יורק, לא ניתן להשכיר דירות או בתי מגורים לתקופה של פחות מ־30 יום, אלא אם המארח נוכח במקום. בפברואר 2019 עתיד להיכנס לתוקף חוק חדש, שצפוי להחמיר את האישומים שיוגשו נגד בעלי נכסים. החוק יחייב את אתרי ההזמנות להעביר מידע על כל נכס להשכרה קצרת טווח בעיר. בית המשפט הפדראלי במנהטן אמור לדון בקרוב בעתירה לביטול החוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
טוב ורע
מצד אחד אייר בי אנ בי טוב לעיר כי הוא טוב לתיירות, העסק של המלונות שעומדים ריקים רוב השנה הוא בזבוז מקום לעיר. צריך לחשוב מחדש על רעיון המלון. מצד שני ישנם אנשים שנהנים מהעלמת המס של העניין ומייצרים מלונות חדשים בעיר על ידי השכרת מספר דירות והשכרה לדיירי אייר בי אנ בי. צריך לעשות סדר בעניין
רואי  |  24.11.18
לכל התגובות