אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה תסגור פרצה שפטרה ממע"מ בעלי יאכטות ומטוסים צילום: רויטרס

אירופה תסגור פרצה שפטרה ממע"מ בעלי יאכטות ומטוסים

הנציבות האירופית תמנע מאיטליה והאי מאן להמשיך ולהעניק הטבות מס לא חוקיות לסופר־עשירים. ההקלות נחשפו במסמכי פרדייז שדלפו לפני שנה

12.11.2018, 20:05 | שירות כלכליסט

הנציבות האירופית פתחה בהליכים נגד איטליה והאי מאן בטענה כי העניקו הטבות מס לא חוקיות לכמה מעשירי העולם עבור מטוסים פרטיים ויאכטות.

קראו עוד בכלכליסט

המהלכים נגד האי מאן ננקטו בעקבות דיווח של ה"גרדיאן" והבי.בי.סי בנובמבר שעבר, שחשף כיצד שטח החסות של הכתר, האי מאן, איפשר למיליארדרים ולחברות רב־לאומיות לחמוק ממע"מ בהיקף כולל של 790 מיליון ליש"ט על יבוא של כ־200 מטוסים לאירופה. בעלי המטוסים ניצלו פרצה בחוק שהגדירה אותם כחכורים. גם נגד איטליה הופנו האשמות, לפיהן היא איפשרה לבעלי יאכטות להימנע מתשלום מע"מ שמוטל על יאכטות גדולות.

האי מאן, צילום: shutterstock האי מאן | צילום: shutterstock האי מאן, צילום: shutterstock

הנהלים השערורייתיים נחשפו לפני שנה במסמכי פרדייז, שהדליפו מידע מחברת הפרקליטים אפלבי.

בבריטניה ובאי מאן המע"מ עומד על 20%. עם מעלימי המס שפעלו בחסות התוכניות, המוגדרות עתה כלא חוקיות, נמנה נהג אליפות פורמולה 1, הבריטי לואיס המילטון ,שרכש מטוס פרטי של חברת בומברדיה ב־16.5 מיליון ליש"ט. לטענתו, הוא הורה לפרקליט בכיר לבדוק את הסדרי המיסוי, אך נאמר לו שהכל נעשה לפי חוק. בנוסף עלו שמותיהם של אוליגרכים, בהם מקורביו של הנשיא פוטין, ארקדי ובוריס רוטנברג ואיל האלומיניום אולג דריפסקה.

הנציבות האירופית קבלה בפני ממשלת בריטניה על מה שהגדירה כ"נהלי מע"מ פוגעניים" שבוצעו באי מאן. ההחלטה על סגירת פרצת המס דווחה במסיבת עיתונאים שהתקיימה בסוף השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות