אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השריפה הגדולה ביותר בתולדות קליפורניה: עד כה נספרו 42 הרוגים צילום: EPA

השריפה הגדולה ביותר בתולדות קליפורניה: עד כה נספרו 42 הרוגים

זו גם השריפה ההרסנית ביותר לאחר שחירבה לגמרי את העיירה פרדייז וגרמה לפינוי של מעל 50 אלף אנשים מהבתים שלהם

13.11.2018, 09:31 | שירות כלכליסט
השריפה המשתוללת בצפון קליפורניה גבתה עד כה את חייהם של 42 אנשים, ובכך הפכה לשריפה הקטלנית ביותר בהיסטוריה של המדינה, כך לפי הרשויות. זו גם השריפה ההרסנית ביותר לאחר שחירבה לגמרי את העיירה פרדייז וגרמה לפינוי של מעל 50 אלף אנשים מהבתים שלהם. שריף מחוז בוטי, קורי הוניאה מסר כי 200 אנשים עוד מוגדרים כנעדרים בעיירה, הנחשבת לפופולארית בקרב גמלאים וכרבע מהתושבים שלה הם מעל גיל 65. "אני באמת מקווה שלא אצטרך לחזור לפה כל ערב ולדווח על מספר גבוה יותר של נפגעים", אמר במסיבת עיתונאים שקיים בלילה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים שפרסם מערך הכבאות של קליפורניה, 7,177 בניינים נהרסו כליל, מרביתם בתי מגורים. אתמול (ב') השריפה כבר התפשטה לשטח של 474 קמ"ר, והכבאים הצליחו להשתלט רק על 30% ממנה.

קליפורניה בוערת, צילום: אם סי טי קליפורניה בוערת | צילום: אם סי טי קליפורניה בוערת, צילום: אם סי טי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע אמש כי הוא מאשר הכרזה "מזורזת" של קליפורניה כשטח שנפגע מאסון גדול, זאת מכיוון שגם בדרום המדינה משתוללת שריפה שכילתה כבר שטח של קרוב ל-370 דונם, והשתלטו רק על 20% ממנה. השריפה הזו הרסה 435 מבנים ו-57 אלף עדיין בסכנה. 2 אנשים נספו בשריפה הזו, שפגעה גם בשכונות מבוססות כמו מאליבו ות'אסנד אוקס.

ההכרזה על קליפורניה כשטח מוכה אסון תאפשר לקרבנות לקבל סיוע בדיור ותעסוקה וכן סיוע משפטי. מושל קליפורניה ג'רי בראון קרא לממשל הפדראלי והמקומי לשפר את ניהול היערות במדינה, אך הוסיף כי שינויי האקלים מהווים גורם משמעותי יותר לבעיה. תנאי מזג האוויר אכן לא מועילים למאמצי הכיבוי. על פי שירות מזג האוויר הארצי, בדרום קליפורניה ישררו בימים הקרובים תנאים של יוש ורוחות חזקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות