אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: תקנות חדשות יעניקו פיצוי על אובדן ימי עבודה בדרום להורים שנשארו בבית נוכח המצב צילום: אם סי טי

רשות המסים: תקנות חדשות יעניקו פיצוי על אובדן ימי עבודה בדרום להורים שנשארו בבית נוכח המצב

מדובר בהורים המתגוררים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה. התקנות הזמניות שיחולו החל מה-1 במאי ועד סוף השנה יאפשרו לפצות גם תיירות בעוטף עזה שנפגעה וגם בעלי כוורות דבורים, ששטחיהם נשרפו כתוצאה מבלוני התבערה והנפץ

13.11.2018, 11:00 | עמרי מילמן

רשות המסים הודיעה כי בעקבות האירועים בדרום משרד האוצר ורשות המסים יקבעו תקנות זמניות (מחודש מאי האחרון ועד סוף השנה) לפיהן יינתן פיצוי על נזק עקיף גם עבור הפסד ימי עבודה להורים (המתגוררים עד 40 ק"מ מרצועת עזה) שנשארו בביתם לנוכח הנחיית פיקוד העורף שלא לפתוח את מוסדות החינוך, תיירות בעוטף שנפגעה, דבוראים בעוטף ששטחי המרעה שלהם נשרפו כתוצאה מבלוני התבערה והנפץ.

לפי התקנות הקיימות היה אפשר לפצות רק על חלק מהנזק למשל על ביטולי לינות לא על הירידה הכללית בהקיף ההזמנות. כאשר לדבוראים היתה בעיה לתת פיצוי כששטחי המרעה של הדבורים לא היו באזורי הספר.

רשות המסים עדכנה הבוקר כי כ-20 צוותים של קרן הפיצויים (מס רכוש) שאחראית על פיצוי כספי של נפגעים מטרור או לחימה, נמצאים בשעות אלה ביישובי עוטף עזה והדרום. הצוותים, המאוישים בשמאים ומהנדסים בוחנים את הנזק שנגרם כתוצאה מסבב ההסלמה. הצוותים החלו לפעול אתמול אחר הצהריים לצורך מיפוי הנזקים ומתן מענה. בקרן הפיצויים יש כרגע כ-14 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בית שספג פגיעה, צילום: דוברות המשטרה בית שספג פגיעה | צילום: דוברות המשטרה בית שספג פגיעה, צילום: דוברות המשטרה

בנתיבות פונתה משפחה אחת מביתה, בתיאום עם רשות המסים. באשקלון פונו 15 משפחות מבתיהן, ובתיאום עם עיריית אשקלון חלקן פונו לבתי מלון במימון הקרן.

הקרן מפצה כל מי שנפגע מנזק ישיר, כלומר שרכושו או דירתו נפגעו כתוצאה מפגיעה כלשהי, על פי מחירון קבוע של ריהוט ונכסים שמפורסם אצלה, כאשר כדי לקבל את הפיצויים צריך לפנות לרשות, במידה והצוותים של הקרן לא מגיעים אל הנפגעים עצמם בשטח.

נזקים עקיפים הם סוגיה מורכבת יותר. תושבי ספר, כמו למשל עוטף עזה זכאים לקבל פיצוי על נזק עקיף - כלומר על פגיעה בהכנסות, בשל סגירת העסק למשל ללא תקנות מיוחדות (בשונה משאר הארץ שכדי להעניק פיצוי על נזק עקיף יש צורך בתקנות מיוחדות). ל"כלכליסט" נודע כי ברשות המסים ובמשרד האוצר בוחנים כעת את נושא הנזקים העקיפים וייתכן ויחליטו על שינוי כלשהו בנושא עוד היום.

רשות המסים מציינת כי נפתח מוקד החרום של קרן הפיצויים באשקלון וניתן לפנות אליו בטלפון: מסים (4954*)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות