אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעזה מבליטים את ההרס; צה"ל תקף עשרות יעדים צילום: איי אף פי

בעזה מבליטים את ההרס; צה"ל תקף עשרות יעדים

ברקע המשך התקיפות ברצועה, אומר בכיר בחיל האוויר כי עשרות מטרות נפגעו, ובכללן ארבעה רבי-קומות: "בכל 'צוק איתן' תקפנו שתי מטרות כאלה, עשינו זאת מבלי להרוג אף אחד". המצלמות בעזה מתמקדות בהרס ובבניינים שנחרבו כליל. הרשויות ביקשו לא למסור מקומות מדויקים של הפצצות

13.11.2018, 12:35 | ynet
בכיר בחיל האוויר התייחס בצהריים (ג') לתקיפות צה"ל ברצועת עזה. לדבריו, "תקפנו עשרות מטרות בתוך פחות משעתיים, בהן ארבע 'מטרות עוצם' - בניינים רבי קומות בלב עיר. עשינו זאת מבלי להרוג אף אחד והקפדנו על כך שהבניין וסביבתו יפונו. בכל 'צוק איתן' תקפנו שתי מטרות כאלה. הפעילות שלנו ביממה האחרונה היא דרמטית ומשמעותית ושונה מהותית ממה שעשינו בעבר".

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, שידורי הטלוויזיה מעזה מרבים להבליט הבוקר את ההרס שנגרם ברחבי הרצועה מהפצצות חיל האוויר על מנת לנסות ולהשפיע על דעת הקהל העולמית. לפי דיווחים מעזה, מתחילת סבב הלחימה הנוכחי נהרגו שישה פלסטינים.

"האם אני הייתי נשאר בבניין שמיועד לתקיפה? לא, הייתי בורח משם", סיפר אחד המרואיינים לכתב בשידור ישיר של ערוץ טלוויזיה בעזה. אחרים בחרו למתוח ביקורת על העולם הערבי וחוסר ההתעניינות שלו בתקיפות ישראל בשטח הרצועה.

בית שנפלה בו רקטה באשקלון, צילום: איי אף פי בית שנפלה בו רקטה באשקלון | צילום: איי אף פי בית שנפלה בו רקטה באשקלון, צילום: איי אף פי

עו"ד נסראללה אל-ברים, תושב עזה, התראיין לערוץ טלוויזיה פלסטיני בסמוך לבניין שהופצץ. "אתמול, אחרי תפילת ערב, הישראלים שיגרו טיל אזהרה. יצאנו החוצה מהר ואחרי כמה דקות שוגר עוד טיל אזהרה. אחר כך נורו טילים ממטוס קרב שהשמיד את הבניין שבו היה המשרד שלי. זאת תוקפנות נגד אזרחים לא חמושים. הכיבוש צריך להבין שהפשעים שלו לא יעזרו ועוד יגיע היום שבו הוא ייצא מכל הארץ".

גם אצל הפלסטינים: להימנע מדיווח על מקומות שהופצצו

 

ברשתות החברתיות של תושבי הרצועה מקפידים למסור אזהרות על ביטחון מידע, ונטען בהן כי ישראל משקרת בדיווחיה ומסתירה מניין נפגעים אמיתי. בתמונה שהועלתה לרשתות נעשה הומאז' הומוריסטי למשחק מחשב שמתייחס לתקיפת אוטובוס ישראלי אתמול בעוטף עזה באמצעות טיל נ"ט. בתקיפה נפצע קשה חייל צה"ל.

כמו בישראל, גם בצד העזתי מבהירים לתושבים להימנע משיחות בעלות אופן ביטחוני ברשתות החברתיות, לא לתקשר עם גורמים אנונימיים ולא למסור מקומות מדויקים של הפצצות ישראל בעזה. באחד הציוצים בטוויטר נקראו תושבי עזה להימנע אפילו משיחות עם אנשים שפונים אליהם כדי להזדהות עם סבלם.

לנוכח ההסלמה הוחלט ברצועה שלא לקיים היום לימודים בבתי הספר והאוניברסיטאות. במקביל נסגרו גם מוסדות פרטיים וציבוריים, למעט שירותי חירום ובתי חולים. משרד הפנים בעזה פרסם הודעה שבה ביקש להבהיר כי מעבר רפיח יהיה פתוח היום ויעבוד במתכונת רגילה.

בכיר חמאס בחו"ל עיזת א-רישק אמר הבוקר: "אנו מנהלים מגעים דחופים עם מספר רב של מדינות ערביות, איסלאמיות, מערביות ועם ארגונים בינלאומיים כדי לגנות את ההסלמה הציונית ולהביא להפסקת התוקפנות המתמשכת מצדו נגד עמנו ברצועת עזה שכוללת פגיעה באזרחים חפים מפשע".

שר הבריאות ברשות הפלסטינית הנחה להעביר תרופות משכם לעזה בהוראת ראש הרשות אבו מאזן. בשל האירועים מקצר אבו מאזן את ביקורו בכוויית שהחל אתמול והוא ישוב היום לרמאללה.

ברקע נמשכים השיגורים מהרצועה והתקיפות של ישראל מנגד. כלי טיס של חיל האוויר תקפו הבוקר משגרי רקטות וחשודים בחציית גדר הגבול. התקיפות בוצעו בבית לאהיא, רפיח ומזרח עזה. בתקיפות אלה נהרגו שני פלסטינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות