אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה בת"א ננעלה באדום; הצניחה בנפט הקפיצה את אל על ב-7% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

הבורסה בת"א ננעלה באדום; הצניחה בנפט הקפיצה את אל על ב-7%

המדדים ת"א 35 ות"א 125 איבדו 0.7% מערכם; הנפט צלל אתמול ב-7.1% - על רקע עלייה בתפוקה העולמית והקלה מסוימת בסנקציות האמריקאיות על איראן; דיסקונט דיווח על רכישת בנק דקסיה - המניה ירדה ב-1%

14.11.2018, 17:34 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - המסחר בבורסת תל אביב ננעל בירידות שערים של 0.7% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. בצד השלילי בלטו אלביט מערכות שאיבדה 2.6% אחרי שדיווחה על עסקה גדולה, ובנק דיסקונט שירד ב-1% אחרי דיווח על רכישת בנק דקסיה. בצד החיובי של המסחר בלטה חברת התעופה אל על שזינקה ב-7.3%.

בורסה, צילום: אוראל כהן בורסה | צילום: אוראל כהן בורסה, צילום: אוראל כהן

16:30 - איי די או מדווחת על תוצאות תשעת החודשים הראשונים של 2018: גידול של כ-50% ברווח הנקי ל- 867 מיליון שקל, בשל המשך הצמיחה בשכר הדירה בברלין והגידול העקבי בנכסים. פורטפוליו הנכסים הגיע לכ- 24,000 יח"ד.

 

14:30 - גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מתחיל לסקר את מניית IFF: " החברה הינה אחת החברות הגדולות והוותיקות בשוק הטעמים והריחות. באוקטובר השנה, החברה השלימה את רכישת פרוטרום. לאחר השלמת הרכישה, IFF הינה החברה השנייה בגודלה בשוק. השוק מתמחר נכון את הסיכונים והסיכויים של החברה בעידן שלאחר רכישת פרוטרום, כאשר מחיר המניה מגלם בתוכו חלק ניכר מהערך שהחברה רואה בעסקה. אנו מתחילים לסקר את מניית IFF במשקל שוק, עם מחיר יעד של 140 דולר".

מפעל IFF, צילום: felicianeo מפעל IFF | צילום: felicianeo מפעל IFF, צילום: felicianeo

12:40 - לאומי על דוחות שטראוס: "הפיזור של העסקים מאפשר לחברה להתמודד עם חולשה באזורים מסוימים. השוק הישראלי כרגע מהווה עוגן, נוכח התנודתיות של השווקים המתפתים שהחברה נמצאת בהם בפעילות הקפה".

12:00 -אינסוליין, הודיעה כי קיבלה מסגרת אשראי של 6 מיליון שקל מבנק מזרחי. התקשרות זו מהווה מימוש האסטרטגיה של החברה לגיוון מקורות המימון לפעילות האשראי החוץ בנקאי. הריבית השנתית שנקבעה למסגרת האשראי עומדת על ריבית פריים + 1.25% והיא זולה מהריבית הממוצעת של מקורות האשראי של אינסוליין.

10:20 - רמי לוי ממנה את היועץ המשפטי שלו ליו"ר דירקטוריון קופיקס - בכפוף לאישור האסיפה. השינוי בדירקטוריון מבצר את שליטתו של לוי בחברה, לה מינה בחודש שעבר את אירם גרייבר, לשעבר מנכ"ל וילי פוד למנכ"ל קופיקס. גרייבר צפוי לחזק את פעילות הסופרמרקטים סופר קופקיס, שתהפוך לרשת רמי לוי במרכזי הערים.

רמי לוי , צילום: עמית שעל רמי לוי | צילום: עמית שעל רמי לוי , צילום: עמית שעל

09:45 - המסחר בתל אביב נפתח בירידות קלות של 0.2% במדדים המובילים תל אביב 35 ותל אביב 125. אל עלבולטת בצד החיובי של המסחר עם זינוק של 5%.

9:30 - פרשן "כלכליסט" אורי טל טנא על עדכוני המדדים האחרונים. חברת המדדים MSCI פרסמה בלילה החולף את פרטי העדכון הרבעוני של המדדים שהיא מייצרת. בזירה הישראלית המניות ADO, גילת, חילן ומיטרוניקס נכנסות למדדי המניות הקטנות. בנוסף, WIX עוברת ממדד המניות הקטנות למדד המניות הגדולות. מנגד, מניית בי קומיונקיישנס תצא ממדד המניות הקטנות.

העדכון בפועל לגבי מניות זרות (כמו WIX) יתבצע בשלב סגירת המסחר של יום שישי, ה-30 בנובמברכ. העדכון של המניות הישראליות יתבצע בשלב הנעילה של יום חמישי ה-29 בנובמבר. ארבע המניות שנכנסות למדד המניות הקטנות, ו-WIX שמשתדרגת למדד הגדולות, צפויות לזכות בביקושים מ ETF המבוססות על מדדי MSCI של מספר מיליוני דולרים בודדים. מנגד בי קומיונקיישנס תספוג היצע בהיקף דומה.

9:20 - בנק דקסיה ישראל דחה את הצעת הרכישה שהעביר לו בנק ירושלים - והחליט סופית על קבלת ההצעה המועדפת עליו של בנק דיסקונט. "הדירקטוריון ביקש חוות דעת כלכליות מפרופ' אמיר ברנע ומבנק ההשקעות המלווה את הבנק בתהליך זה המנתחות את הצעתכם ואת התמורה המוצעת בה לבעלי מניות הבנק", נאמר בהודעה ש הועברה לבנק ירושלים ושפורסמה הבוקר בדיווח לבורסה.

"לאחר קבלת הדעת קיים הדירקטוריון דיון מעמיק בהצעתכם, תוך בחינת שיקולים הקשורים להתקיימות העסקה, והחליט בהתבסס בין היתר על חוות הדעת, כי הצעתכם נחותה מההצעה המוצעת על ידי בעלי המניות על ידי קבוצת דיסקונט, ובכלל זה התמורה המוצעת על ידכם לבעלי המניות של הבנק נמוכה באופן משמעותי מהתמורה המוצעת להם על ידי קבוצת דיסקונט", נאמר בהודעה. בדקסיה מוסיפים עוד כי "למעלה מן הדרוש נציין כי פנייתכם מעוררת קשיים נוספים וכן כוללת תנאים וסייגים אחרים אשר אינם מקובלים על הדירקטוריון ואולם לאור האמור לעיל אין צורך לפרטם. בנסיבות אלה החליט הדירקטוריון לדחות את הצעתכם". על המכתב חתומה לבנה פישמן, יו"ר דירקטוריון דקסיה ישראל.

9:10 - דוחות או.פי.סי אנרגיה: ההכנסות הסתכמו ב-341.8 מיליון שקל, בהשוואה ל-347.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי עמד על 77.7 מיליון שקל, בהשוואה ל-61.8 מיליון שקל ברבעון המקביל – בעיקר בזכות צמצום עלות המכירות. ה-EBITDA עמד על 106.8 מיליון שקל, לעומת 88.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח נקי עמד על 39.2 מיליון שקל, לעומת 34.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

8:50 - דוחות ריט 1: ה-NOI ברבעון השלישי עמד על 77 מיליון שקל, לעומת 70 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 10%. ה-FFO הריאלי עמד על 59 מיליון שקל, לעומת 52 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה העלתה את תחזית ה-NOI וה-FFO לשנה כולה.

8:20 - סיכום רבעוני בשטראוס: הקבוצה רשמה ברבעון השלישי הכנסות של 1.41 מיליארד שקל, בהשוואה ל-1.4 מיליארד שקל ברבעון המקביל, הרווח התפעולי עלה ל-206 מיליון שקל, בהשוואה ל-167 מיליון שקל ברבעון המקביל, הרווח נקי עמד על 129 מיליון שקל, לעומת 94 מיליון שקל ברבעון המקביל.

7:50 - בורסת ת"א תיפתח על רקע המסחר התנודתי שנרשם אמש בניו יורק - מדד נאסד"ק שטיפס בשלב מוקדם של המסחר אתמול ב-1.4% ננעל בסופו ביציבות, דאו ג'ונס שהחליף צבעים לכל אורך הפעילות ירד בנעילה ב-0.4%, S&P 500 ירד ב-0.2%. באסיה הבוקר - מדד ניקיי עולה ב-0.1%, האנג סנג יורד ב-0.4%, שנגחאי יציב.

על רקע עלייה בתפוקה העולמית והקלה מסוימת בסנקציות האמריקאיות על איראן הנפט (WTI) צלל אתמול ב-7.1% ויורד היום בשיעור נוסף של 0.5%, נתון שעשוי להשפיע על המניות הרלבנטיות בת"א (אנרגיה, אל על).

אתמול נרשמו בבורסה עליות קלות: המדדים ת"א 35 ו-125 עלו שניהם ב-0.2% בנעילה, ת"א בנקים עלה בשיעור דומה; לאומי ירד ב-0.9% לאחר הדוחות, במחזור הגבוה בבורסה (78.7 מיליון שקל). בזן טיפסה ב-2.1% בפסגת ת"א 35, גם היא לאחר הדוחות. לייבפרסון ואלביט מערכות ירדו ב-2.4% וב-1.4% בהתאמה בתחתית המדד; את ת"א 90 הובילה רבוע נדל"ן שעלתה ב-3.4% וישראל קנדה שהתחזקה ב-3.1% - אלקטרה צריכה ירדה ב-3.2% בתחתית המדד.

   

פועלים אי.בי.אי דיווחה אתמול בערב על ירידה חדה בהכנסות ומעבר להפסד. גלוברבנדס דיווחה על תוצאות רבעוניות, עם ירידה ברווח ל-17.6 מיליון שקל, בהשוואה ל-20.1 מיליון שקל, בעיקר בשל עלייה בהוצאות המימון.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות