אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופקדה תוכנית המתאר החדשה לשפרעם: 10,000 דירות ומיליון מ"ר משרדים צילום: זהר שחר

הופקדה תוכנית המתאר החדשה לשפרעם: 10,000 דירות ומיליון מ"ר משרדים

התוכנית תאפשר לעיר הערבית המונה 40 אלף איש להתרחב עד ל-100 אלף תושבים. המרכז ההיסטורי של שפרעם הוגדר אזור לשימור

13.11.2018, 15:54 | נמרוד בוסו
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה צפון שבמינהל התכנון הפקידה להתנגדויות הציבור תוכנית מתאר חדשה לעיר שפרעם, המונה כיום 40 אלף תושבים, אשר תיתן מענה לאוכלוסייה של עד 100 אלף תושבים. התוכנית כוללת תוספת של 10,000 יחידות דיור במבנים של עד 8 קומות, כ-444 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר, מעל מיליון מ"ר עבור שטחי תעסוקה, כ-632 אלף מ"ר מבני ציבור וכן הקמת מרכז תחבורה חדש.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התוכנית, אזור הכניסה הדרום-מזרחית של העיר יפותח כמוקד עירוני מעורב שימושים, ובו יוקמו מבני מגורים שישולבו במבני ציבור, מסחר ומשרדים. כמו כן, במתחם יוקם מרכז תעסוקה ומשרדים. המתחם העירוני החדש יקושר אל מרכז העיר הקיים דרך רחוב עירוני מחודש ורחב. כמו כן, התוכנית קובעת הוראות שימור לפיהן גרעין העיר כולו, שבו אתרים כמו המצודה, כנסיות ובית כנסת העתיק - יוגדר לשימור.

שפרעם , צילום: זהר שחר שפרעם | צילום: זהר שחר שפרעם , צילום: זהר שחר

בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת מרכז תחבורה משולב - רכבת קלה ומסופי אוטובוסים בכניסה המזרחית לעיר. כמו כן, מתוכננות בעיר שתי תחנות עבור קו הרכבת הקלה העתידי חיפה-נצרת - במרכז העיר ובכניסה המזרחית של העיר. כמו כן, התוכנית קובעת מדיניות של תחבורה ציבורית, הקמת כבישים חדשים להסעת המונים, וכן שדרוג המערכת התחבורתית הפנימית של היישוב.

אוכלוסיית העיר כוללת כיום מוסלמים, נוצרים ודרוזים. העיר ממוקמת בסמוך כבישים מרכזיים, בהם כביש 70 וכביש 6.

אוֹרי אילן, יו"ר הוועדה המחוזית צפון, אמר: "תוכנית המתאר לשפרעם קובעת מסגרת תכנונית לעיר, תוך חיזוק האיכויות שלה. הגידול המשמעותי במתחמים לפיתוח בערים הערביות במחוז, הוא חלק בלתי נפרד וחשוב בהיערכות של המחוז ליישום החלטות הממשלה, הן באשר לסוגיית הדיור בחברה הערבית והן בהתאם לתוכנית האסטרטגית לדיור".

התוכנית הינה ביוזמת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה צפון ונערכה ע"י משרד עוזי גורדון - אדריכלים ומתכננים ערים.

עוד לקחו חלק בהכנת התוכנית מחלקת ההנדסה בעיריית שפרעם וראש העיר היוצא אמין עינבתאוי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
פשוט בושה וחרפה
איך יכול להיות שאין יהודים בשפרעם? מקום חשוב ליהודים הרבה יותר מרוב המקומות בארץ, מושב הסנהדרין??? העיקר להגדיל דווקא לאכלוסיה הלא יהודית... ומה אם יהודים שיחזירו את הקיום היהודי??? פשוט מדינה שמתנהלת בצורה לא יהודית. אנחנו כבר מדינה דו- לאומית... הזוי שיהודים מאשרים את הכיבוש והשליטה של הערבים על שפרעם... עצוב ומקומם...
e  |  13.11.18