אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק: במקרה של אירוע ביטחוני - המדינה תפצה הורים שיעדרו מהעבודה עקב סגירת מוסדות החינוך צילום: איי אף פי

הצעת חוק: במקרה של אירוע ביטחוני - המדינה תפצה הורים שיעדרו מהעבודה עקב סגירת מוסדות החינוך

לפי הצעת החוק, במקרה של הסלמה במצב הביטחוני, המדינה תפצה את המעסיק - שלא ינכה לעובד יום חופשה; היום הודיעו האוצר ורשות המסים כי יועברו תקנות שיפצו את העובדים על היעדרויות מתחילת מאי, אבל הן מוגבלות עד סוף השנה

13.11.2018, 16:17 | שחר אילן
ח"כ חיים ילין (יש עתיד), לשעבר ראש המועצה האזורית אשכול בעוטף עזה, הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שלפיה במצב שבו בוטלו לימודים בשל מצב ביטחוני, תפצה המדינה את ההורים על ההישארות בבית.

קראו עוד בכלכליסט

כיום, כאשר פיקוד העורף מורה על ביטול הלימודים וההורים נאלצים להישאר בבית, הם מנצלים לצורך זה ימי חופשה ולעצמאים אין כל פתרון. אם המעסיק סופג את ההיעדרות אין מי שיפצה אותו. לפי הצעת החוק, המדינה תפצה את המעסיק שבתורו לא ינכה לעובד יום חופשה.

הרס באשקלון בעקבות פגיעת רקטה, צילום: רויטרס הרס באשקלון בעקבות פגיעת רקטה | צילום: רויטרס הרס באשקלון בעקבות פגיעת רקטה, צילום: רויטרס

ילין הוא אמנם איש אופוזיציה, אבל סביר שעל רקע המצב הביטחוני והביקורת הציבורית ההולכת וגוברת על היעדר מנגנון פיצוי להורים, הקואליציה תתקשה לדחות את ההצעה. פתרונות מקובלים למצב כזה הם קידום הצעה ממשלתית מקבילה או הצעה של חבר קואליציה ואיחוד ההצעות.

היום הודיעו משרד האוצר ורשות המסים כי יועברו תקנות שיפצו את העובדים על היעדרויות מתחילת מאי, אבל הן מוגבלות עד סוף השנה, ואינן מציעות פתרון של קבע.

ילין אמר: "ההורים בעוטף עזה חיים מסבב לסבב ובכל פעם שמבטלים לימודים זה אומר שאחד מההורים צריך להישאר בבית ולהפסיד יום עבודה. אנחנו עורף חזק אבל כלכלית הממשלה צריכה לתמוך כמה שניתן באירועים הביטחוניים" 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות