אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופטבנק תשקיע עוד 3 מיליארד דולר ב-WeWork צילום: רויטרס

סופטבנק תשקיע עוד 3 מיליארד דולר ב-WeWork

תוכנית ההשקעה נחשפה היום בשיחת משקיעים שקיימה החברה, ומדובר בעסקה שמעניקה לה שווי של לפחות 42 מיליארד דולר; WeWork צפויה להגיע השנה להכנסות של יותר מ-2 מיליארד דולר

13.11.2018, 18:02 | הגר רבט
סופטבנק התחייבה להשקעה של 3 מיליארד דולר נוספים ב-WeWork, כך לפי בלומברג. ההשקעה החדשה נחשפה בשיחת משקיעים שביצעה חברת WeWork לסיכום הרבעון השלישי היום (ג'). העסקה מעניקה לחברה שווי מוערך של 42 מיליארד דולר לפחות.

קראו עוד בכלכליסט

סופטבנק תשקיע 3 מיליארד דולר בחברת חללי העבודה של אדם נוימן לפני ספטמבר 2019 בעבור ההזדמנות לקנות מניות לפי מחיר של 110 דולר למניה לפחות, אם החברה תצא להנפקה.

אדם נוימן, מייסד החברה, צילום: רויטרס אדם נוימן, מייסד החברה | צילום: רויטרס אדם נוימן, מייסד החברה, צילום: רויטרס

ההשקעה הנוכחית מגיעה מחברת סופטבנק עצמה ולא מקרן ויז'ן של מייסדה, מאסיושי סון. סופטבנק היא המשקיעה הגדולה ביותר של WeWork; היא השקיעה בה כ-4.4 מיליארד דולר בשנה שעברה ועוד מיליארד דולר באוגוסט השנה כהלוואה המירה. חלק ניכר מההשקעה הראשונית מוקדש לביסוס פעילות החברה ביפן בשיתוף עם סופטבנק.

WeWork הוקמה ב-2010 על ידי אדם נוימן ומיגל מקלבי. יש לה כיום יותר מ-250 אלף מנויים רשומים וקרוב ל-300 מיקומים ביותר מ-20 מדינות. עבור 2017 רשמה חברה הכנסות של 900 מיליון דולר, זינוק של פי ארבעה בתוך ארבע שנים. בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הפסידה החברה 1.22 מיליארד דולר וביצעה מכירות בסך 1.25 מיליארד דולר. אם תמשיך בקצב המכירות הנוכחי, ההכנסות השנתיות שלה יהיו יותר מ-2 מיליארד דולר. במהלך 2017 הפסידה החברה 933 מיליון דולר ורשמה הכנסות של 886 מיליון דולר.

ארי מינסון, נשיא WeWork וסמנכ"ל הכספים שלה, אמר בשיחת המשקיעים: "סופטבנק היא המשקיע הקרוב ביותר שיש לנו… יש להם שני מושבים בבורד. אנחנו יכולים לעבוד איתם בצורה מהירה מאוד בגלל שהם נמצאים בפנים ובגלל המומנטום שיש לנו".

באוקטובר השנה פורסם בבלומברג כי סופטבנק מבקשת לרכוש את השליטה בחברת חללי העבודה בסכום של 15 עד 20 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות