אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתי שטרום הגיש בקשת חנינה לקיצור עונשו לשליש צילום: אוראל כהן

איתי שטרום הגיש בקשת חנינה לקיצור עונשו לשליש

שטרום, שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי יחד עם נוחי דנקנר, טוען לסיבות אישיות משמעותיות שהוחמרו

14.11.2018, 07:07 | ליטל דוברוביצקי

איתי שטרום, שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות יחד עם איש העסקים נוחי דנקנר, הגיש בקשת חנינה מסיבות אישיות משמעותיות - כך נודע ל"כלכליסט". שטרום, שנידון לשנתיים מאסר, מבקש להשתחרר מהכלא לאחר שירצה שליש מעונשו, כלומר לאחר חודש מאי 2019.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה הוגשה למחלקת החנינות במשרד המשפטים שבראשה עומדת עו"ד נוחי פוליטיס, באמצעות עו"ד איריס ניב־סבאג ממשרד שינמן, נגב, ניב. ל"כלכליסט" נודע כי הנימוקים לבקשת החנינה קשורים לסיבות אישיות משמעותיות שהוחמרו לאחר ההכרעה בערעור, וכן לתרומתו המשמעותית לביטחון מדינת ישראל.

בקשתו של שטרום נסמכת על מתווה החנינות שיזמו נשיא המדינה ושרת המשפטים לרגל 70 שנה למדינה, שבמסגרתו תורחב בחינת הנסיבות האישיות והמשפחתיות בעת מתן החנינה.

שטרום משרת במילואים ביחידה צבאית מובחרת ולאורך משפטו הפלילי המשיך להשתתף במבצעים סודיים ולשרת בשירות מילואים פעיל. פעילותו הביטחונית וכן תרומתו החברתית נמשכו גם במהלך המשפט הפלילי שלו וגם כאשר המתין לערעור בעליון. בין השאר, במסגרת בקשת החנינה, שטרום מבקש לשוב לעשייה ביטחונית.

בחודש שעבר התייצב שטרום בכלא מעשיהו שליד רמלה לתחילת ריצוי עונשו בן השנתיים, לאחר שבית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והכפיל את העונש של שנת מאסר אחת שהוטל עליו בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

איתי שטרום נכנס לכלא, צילום: אביגיל עוזי איתי שטרום נכנס לכלא | צילום: אביגיל עוזי איתי שטרום נכנס לכלא, צילום: אביגיל עוזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
צריך לשמור על עיקרון הפרדת הרשויות
הנשיא יתקשה לפגוע בהחלטה של הרשות השופטת, במיוחד כאשר מדובר בהחלטה ברורה של ביהמ״ש העליון, אשר הכפיל את עונשו של עבריין, גם אם מדובר בעבריין צווארון לבן. בקיצור, סיכויי קבלת הבקשה הם קלושים (להערכתי, פחות מ-7%) וחבל על ההשפלה ועל עמה עשרות אלפי השקלים.
עו״ד  |  15.11.18
לכל התגובות