אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקלות נמשכות: אתר משרד הפנים לא מעדכן נתוני הצבעה בבחירות צילום: אתר משרד

התקלות נמשכות: אתר משרד הפנים לא מעדכן נתוני הצבעה בבחירות

העמוד שמציג את שיעורי ההצבעה בסבב השני של הבחירות לרשויות המקומיות אינו מתעדכן, ומראה מזה שעות ארוכות שיכור הצבעה נמוך מ-40%; זאת, לאחר שבסבב הראשון של ה-30 באוקטובר קרס האתר ולא פעל כלל. משרד הפנים: הכל פועל כשורה

13.11.2018, 22:54 | ניצן סדן
אתר משרד הפנים, המלווה את הסבב השני של ההצבעה בבחירות לרשויות המקומיות, חווה קשיי עדכון נתונים מזה מספר שעות. האתר סבל מתקלות גם בסבב הבחירות הראשון בסוף החודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

אתר ספירת הקולות החל את היום בצורה טובה, ונראה כאילו הפיקו במשרד הפנים את הלקחים מכשלי יום הבחירות הקודם. מדובר בשירות מבוסס GIS שמאפשר להציג על מפה את הערים בהן נערכות בחירות ואת נתוני ההצבעה בזמן אמת.

אתר משרד הפנים, צילום: אתר משרד אתר משרד הפנים | צילום: אתר משרד אתר משרד הפנים, צילום: אתר משרד

ואולם, בשעות הערב נתקע האתר והפסיק להציג נתונים מעודכנים. מזה שעות שאחוז ההצבעה מוצג כ-38.48%, ללא עדכון של מספר המצביעים בערים בהן נערך סבב שני. "כלכליסט" בדק את האתר דרך מספר דפדפנים במספר מחשבים, ממקומות שונים בארץ, והליקוי נראה בכולם. ממשרד הפנים נמסר ל"כלכליסט" שהמערכת נמצאת תחת בדיקה וניטור מתמשך והכל נראה כשורה. 

אתרי משרד הפנים נמצאים תחת ניהולו, ולא תחת מוטת התשתית של ממשל זמין - מערך השירותים המקוונים של ממשלת ישראל. ביום הבחירות הקודם האתר כלל לא היה נגיש ולא עלה, וגורמים במשרד האשימו את לשכת הפרסום הממשלתית ואף טענו שחלק מהליקויים נובעים ממתקפת סייבר. לפי הערכות, הקריסה באתר בוצעה בשל היערכות לקויה לעומסים הצפויים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות