אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-SEC ומשרד המשפטים האמריקאי חוקרים: האם סנאפ הטעתה משקיעים? צילום: איי פי

ה-SEC ומשרד המשפטים האמריקאי חוקרים: האם סנאפ הטעתה משקיעים?

לפי תביעה שהוגשה במאי 2017, החברה לא הודתה בפגיעה הקשה של אינסטגרם בצמיחת סנאפצ'ט, דבר שידעה זמן רב לפני הנפקתה. סנאפ ניסתה לדחות על הסף את התביעה, אך עתה הודתה שהפכה לחקירה

14.11.2018, 08:58 | עומר כביר
משרד המשפטים וה-SEC בארה"ב חוקרים את סנאפ בחשד שהטעתה משקיעים לפני ההנפקה שלה במרץ 2017 - כך אמרה אמש החברת האם של אפליקציית המסרים הזמניים סנאפצ'ט.

קראו עוד בכלכליסט

"סנאפ הגיבה לזימונים ולבקשות מידע מאנשי משרד המשפטים וה-SEC", אמרה החברה בהודעה ששלחה לכלי תקשורת בארה"ב. "להבנתנו, רגולטורים אלה חוקרים סוגיות שנוגעות להאשמות שנכללו בתביעה ייצוגית שהוגשה בעקבות ה-IPO שלנו. אף שאין לנו שקיפות מלאה לחקירות אלו, להבנתנו משרד המשפטים עתיד להתמקד בגילויים על התחרות עם אינסטגרם במסמכי ההנפקה".

הנפקת סנאפ, צילום: איי פי הנפקת סנאפ | צילום: איי פי הנפקת סנאפ, צילום: איי פי

בתביעה, שהוגשה במאי 2017 לבית משפט מחוזי פדרלי בלוס אנג'לס, נטען בין השאר שסנאפ לא חשפה עד כמה התחרות עם אינסטגרם מבית פייסבוק פגעה בצמיחה שלה כבר בחצי השני של 2016. כן נטען שהחברה לא חשפה תביעה מצד עובד לשעבר, שהצביע על אי-דיוקים באופן שבו החברה מחשבת את מספר המשתמשים הפעילים ביום.

ביוני דחה בית המשפט את בקשת סנאפ לדחות את התביעה על הסף. "אנחנו ממשיכים להאמין שהטענות בתביעה הייצוגית הן ללא ערך, ושהגילויים שלנו לפני ההנפקה היו שלמים ומדויקים", נמסר בהודעה ששלחה החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות