אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החוק להקמת הוועדה ליציבות פיננסית יוצא לדרך; באב"ד: "גפני שקרן" צילום: עומר מסינגר, אלעד גרשגורן

החוק להקמת הוועדה ליציבות פיננסית יוצא לדרך; באב"ד: "גפני שקרן"

ועדת הכספים אישרה להצבעה לקריאה השנייה והשלישית את הצעת החוק שמאפשרת לשר האוצר לדווח ליו"ר ועדת הכספים על החשש מפני משבר פיננסי שיחייב שימוש בתקציב המדינה

14.11.2018, 10:16 | צבי זרחיה

ועדת הכספים אישרה הבוקר (ד') להצבעה לקריאה השנייה והשלישית את הצעת החוק להקמתה של הוועדה ליציבות פיננסית.

בניגוד לעמדתם של משרדי המשפטים והאוצר אישרה הוועדה סעיף שמאפשר לשר האוצר לדווח ליו"ר ועדת הכספים על החשש מפני משבר פיננסי שיחייב שימוש בתקציב המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

הנוסח שסוכם בין ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) לבין נגידת בנק ישראל היוצאת ד"ר קרנית פלוג קובע כי "מצאה הוועדה ליציבות פיננסית כי קיים סיכון מערכתי ממשי וכי לשם מניעת הסיכון או הפחתתו יהיה צורך בנקיטת אמצעים הכרוכים בשימוש כפי הציבור, תדווחי על כך לראש הממשלה ושר האוצר. סבר שר האוצר שהדבר נחוץ בנסיבות העניין רשאי הוא לעדכן את יושב ראש ועדת הכספים של הכנסת בפרטי דיווח כאמור וכן להודיע ליושב ראש הועדה ליציבות פיננסית כי מסר עדכון כאמור".

משה גפני, שי באב"ד, צילום: עומר מסינגר, אלעד גרשגורן משה גפני, שי באב"ד | צילום: עומר מסינגר, אלעד גרשגורן משה גפני, שי באב"ד, צילום: עומר מסינגר, אלעד גרשגורן

בעד הנוסח החדש הצביעו יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה), מיקי לוי, רועי פולקמן (יש עתיד) ומוסי רז (מרצ).

לאחר שהוועדה אישרה את הצעת החוק הגיע לוועדה מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד והביע את כעסו על כך שההצבעה קויימה בהיעדרו. באב"ד טען כי סוכם עימו שההצבעה לא תתקיים לפני השעה 10:00. גפני אמר שלא סוכם שום דבר עימו.

גפני לא התרגש מהצעקות של באב"ד והוסיף, כי "במשטר רגיל הוא לא יכול היה להיכנס לכנסת".

קודם לישיבה שוחח לוי גם עם פלוג והודיע לה על הסיכום המסתמן, שאותו הבטיחו לה חברי הוועדה בטרם תסיים את כהונתה. לוי נפגש לפני הישיבה עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מאיר לוין שניסה לשכנעו להכניס שינויים אך בקשתו של לוין לא נענתה.

היועץ המשפטי של משרד האוצר עו"ד אסי מסינג הביע את התנגדותו לנוסח החדש אך עמדתו לא התקבלה.

באב"ד אמר הבוקר לכלכליסט כי "גפני שקרן. היה סיכום עימו שלא תיערך הצבעה על הצעת החוק לפני השעה 10 שבה הגעתי לועד". גפני אמר בתגובה ל"כלכליסט" כי לא היה סיכום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות