אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסייבר SAM גייסה 12 מיליון דולר בהובלת אינטל צילום: תומר רוטנברג

חברת הסייבר SAM גייסה 12 מיליון דולר בהובלת אינטל

החברה פיתחה מערכת להגנה על רשתות ביתיות בדגש על מוצרי אינטרנט הדברים, ומסוגלת להעניק לכל התקן את האבטחה הנדרשת בהתאם למערכת ההפעלה ולחולשות שלו. בסבב הגיוס השתתפו גם ADT, בלאמברג קפיטל ו-NightDragon של דייב דה וולט

14.11.2018, 14:01 | הגר רבט
חברת הסייבר SAM הודיעה היום (ד') על השלמת סבב A של 12 מיליון דולר. את הסבב הובילה אינטל קפיטל והשתתפו בו גם NightDragon של דייב דה וולט, חברת ADT Inc ובלאמברג קפיטל. דייב דה וולט - מנהל מוביל בתחום אבטחת המידע והמנכ"ל לשעבר של מקאפי ופייראיי - הצטרף כיו"ר דירקטוריון SAM. סך ההון שגייסה החברה עד היום עומד על 16 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

SAM הוקמה על ידי יוצאי יחידת 8200 - המנכ״לית סיון ראושר, סמנכ"ל הטכנולוגיה אילון לוטם והיו"ר שמואל חפץ. החברה פיתחה מערכת המגינה על רשתות ביתיות בדגש על IoT ומכשירי קצה. "יש הרבה חברות שעושות היום מוצרים לתחום אינטרנט הדברים, אבל אנחנו לא מסתכלים על המכשירים עצמם אלא על הצרכנים" הסבירה ראושר ל"כלכליסט". "אנחנו משתילים קוד על הראוטר שלך ומשם מגינים על הרשת ועל כל מה שמחובר אליה. כשאני מגינה על המכשירים אני מוגבלת להעדפות הצריכה של המשתמש ולכן חיפשתי את המכנה המשותף הנמוך ביות בבתים של כולם- ולכולם יש ראוטר. אני לא רוצה לנהל אותך ולהכריח אותך לקנות מכשירים מסוימים כדי ליהנות מההגנה שלי".

שמואל חפץ, סיון ראושר ואלון לוטם, צילום: תומר רוטנברג שמואל חפץ, סיון ראושר ואלון לוטם | צילום: תומר רוטנברג שמואל חפץ, סיון ראושר ואלון לוטם, צילום: תומר רוטנברג

SAM עובדת כיום עם חברות טלקום במערב אירופה, צפון אמריקה וגם עם בזק בישראל, כאשר הראוטרים החדשים יותר מגיעים עם שכבת אבטחה של החברה ולצרכנים יש אפשרות לרכוש הגנה גם עבור מוצרים ישנים יותר. לפי נתוני החברה, היא מנטרת היום יותר מ-4 מיליון מכשירים. סבב הגיוס הנוכחי ישמש אותה לפתיחת משרדים בברלין ובניו יורק והרחבת כוח האדם בחברה בכ-40% במהלך השנה הקרובה.  

"ההתקנה של המערכת שלנו על ראוטר קיים נעשית בצורה שקופה לחלוטין למשתמש" הוסיף לוטם. "ברגע שאנחנו יושבים בשער הכניסה לבית, כל התעבורה מהרשת ואליה עוברת דרכנו. אנחנו מזהים איזה מכשירים מחוברים ואיזה הגנה כל מכשיר צריך". לדבריו, מכשיר אפל המבוסס על iOS יקבל הגנה שונה משל מכשירי אנדרואיד, הגנה שתכלול מניעה אוטומטית של ניסיון לממש חולשות קיימות. "בנוסף, אנחנו נותנים אפליקציה שאליה מנהל הרשת בבית יכול להתחבר, לראות את מצב הרשת ומה הוא יכול לשפר וגם לקבל התראות על כל שמחובר לרשת או התקפות פישינג שהוא צריך להיזהר מהן".

עובדי SAM, צילום: תומר רוטנברג עובדי SAM | צילום: תומר רוטנברג עובדי SAM, צילום: תומר רוטנברג

דייב פלנגן, סגן נשיא באינטל ומנהל קבוצה באינטל קפיטל, מסר בעקבות הגיוס: "בשונה מפתרונות קיימים, שמצריכים רכישת שער כניסה חדש או הצבת המוצר בשער כניסה מאובטח, הפתרון של SAM מספק אבטחה למשתמשי הקצה מבלי שיצטרכו לעשות דבר. מבחינת חברות תקשורת וספקיות שירותי אינטרנט, יכולות הבינה המלאכותית ולמידת המכונה של SAM מאפשרות לנטר התנהגות חריגה ולמנוע מתקפות. לאור העובדה ששוק הבית החכם העולמי צפוי להגיע ל-100 מיליארד דולר עד שנת 2020, אינטל ושותפיה יודעים שאבטחה היא חיונית".

"כעת יותר מבעבר, אבטחה ביתית חורגת מעבר למיקום הפיזי", מסר ג'יי דרפלר, סמנכ"ל בכיר לשווקים מתעוררים ב-ADT. "הבית המאובטח של העתיד חייב לכלול אבטחת מידע. השקענו בעבודה עם ספקיות טכנולוגיה חדשות כדי להמשיך לענות על צורכי הלקוח כיום, והטכנולגיה של SAM מספקת יכולות אבטחה מתקדמות ברמה ארגונית שעוזרות לשמור על בתים ומכשירים ביתיים מאובטחים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות