אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבנק ירושלים שוקלים צעדים משפטיים נגד מיזוג דיסקונט-דקסיה צילום: סיוון פרג'

בבנק ירושלים שוקלים צעדים משפטיים נגד מיזוג דיסקונט-דקסיה

בדירקטוריון ירושלים - שהצעתו לרכישת דקסיה נדחתה על ידי דקסיה - טוענים כי בתהליך בוצעה העדפה לא הוגנת לטובת בנק דיסקונט; שר הכלכלה אלי כהן מבהיר: אם יאושר המיזוג, ידרוש את מכירת חברת כרטיסי האשראי של דיסקונט

14.11.2018, 12:36 | רחלי בינדמן

דירקטוריון בנק ירושלים ייתכנס היום (ד') בשעות הצהריים כדי לבחון אפשרות לתקוף את החתימה של בנק דקסיה על הסכם מיזוגו לבנק דיסקונט. דירקטוריון דקסיה שהתכנס אתמול החליט על דחיית ההצעה של ירושלים והודיע היום על החתימה על ההסכם עם דיסקונט

קראו עוד בכלכליסט

בנק ירושלים אשר שכר את שירותיו של עו"ד פיני רובין בכל הקשור למגעים לעסקה בוחנים צעדים משפטיים מול בנק דקסיה, בטענה להתנהלות לא תקינה במו"מ מולו והעדפה של בנק דיסקונט. בדיווח לבורסה מסתפק בנק ירושלים בלציין: "הבנק שוקל את צעדיו".

בירושלים טוענים בין היתר לפסילת הבלעדיות שניתנה לבנק דיסקונט במו"מ - לשיטתם הם הגישו במקביל הצעה משלהם שכלל לא נדונה בדקסיה לנוכח סעיף הבלעדיות שניתן לבנק דיסקונט.

עוד בוחנים בבנק ירושלים אפשרות לטעון כי על דירקטוריון הבנק לבחון את טובת כלל בעלי המניות ולקבל את ההצעה הטובה ביותר מבלי לתת עדיפות לקונה מסויים. .

גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים, צילום: סיוון פרג גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים | צילום: סיוון פרג' גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים, צילום: סיוון פרג

אחת הטענות כנגד המיזוג עם דיסקונט היא שהוא ייפגע בתחרות במערכת הבנקאית. זאת מאחר שהמשמעות היא יציאה של שחקן משמעותי (דקסיה) בשוק האשראי לרשויות מקומיות באופן שיגדיל את הריכוזיות בתחום, עם שלושה שחקנים שיחזיקו ב-84% מהשוק (לאומי, פועלים ודיסקונט). זאת בעוד שלבנק ירושלים אין פעילות בתחום הרשויות המקומיות. בנוסף, מתן אפשרות לבנק ירושלים לקנות את דקסיה יחזק את כוחו התחרותי במערכת הבנקאית כולה.

בתוך כך אמר היום ל"כלכליסט" שר הכלכלה ח"כ אלי כהן כי אם בנק ישראל יאשר את המיזוג בין דיסקונט לדקסיה הוא יעשה כל שביכולתו כדי לגרום לכך שבנק דיסקונט יידרש למכור את אחזקותיו בחברת כרטיסי האשראי כאל - שכן משמעות של עסקה כזו היא שדיסקונט כבר חזק דיו ולא זקוק להגנה של המחוקק (על רקע עיקרון זה לא נדרש דיסקונט עד כה למכור את חברת כאל, בניגוד ללאומי ופועלים שחויבו להתנתק מחברות כרטיסי האשראי שבבעלותם).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות