אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מהיום - כביש 6 התארך צפונה בעוד 5 ק"מ

החל מהיום - כביש 6 התארך צפונה בעוד 5 ק"מ

בשלב הראשון נפתח המקטע הקצר שכולל נסיעה במנהרת יקנעם (1.7 ק"מ), מעבר במחלף התלת-מפלסי של תל קשיש ונסיעה על גשר באורך 700 מטר לכיוון צפון מזרח. המקטע השני, שאורכו כ-16 ק"מ, יפתח לתנועה בתחילת 2019

14.11.2018, 15:21 | ליאור גוטמן
חברת 6 חוצה צפון, היא הזכיינת של המקטע החדש של כביש 6, פתחה הבוקר (ד) את הדרך לתנועת כלי רכב. מדובר במקטע הצפוני והחדש של הכביש שאורכו 21 ק"מ, והוא אמור לחבר את אזור יקנעם עם אזור קריית אתא. בשלב הראשון נפתח המקטע הקצר שאורכו 5 ק"מ, והוא כולל בין השאר נסיעה במנהרת יקנעם (1.7 ק"מ). הכביש החדש כולל 3 נתיבים בכל כיוון, מעבר במחלף התלת-מפלסי של תל קשיש ונסיעה על גשר באורך 700 מטר לכיוון צפון מזרח. המקטע השני, שאורכו כ-16 ק"מ, יפתח לתנועה בתחילת 2019, מה שישלים את אורכו של כלל כביש 6 לכ-190 ק"מ. הכביש אמור להגיע בסופו עד לשלומי, כאשר תכנון ראשוני כבר נמצא בעבודה.

קראו עוד בכלכליסט

מחלף תל קשיש מחלף תל קשיש מחלף תל קשיש

בדומה לשאר חלקי הכביש במרכז, הנסיעה במקטע החדש כרוכה בתשלום. חברת פנגו, שמפעילה שירותי חניה רכב, חתמה על הסכם עם חברת "6 חוצה צפון" במסגרתו ניתן יהיה לשלם על הנסיעה בחלקים החדשים של כביש 6 באמצעות האפליקציה שלהם (יישומון). הדרישה לתשלום בנסיעה במקטעי הדרך הצפוניים של כביש 6 נולדה מהוראת משרד האוצר לפיו הזכיין החדש יפעיל מערכת סליקה עצמאית ונפרדת מזו הקיימת. לפיכך, כל נסיעה במקטעים הצפוניים תחייב רישום נפרד באתר "6 חוצה צפון", בין אם מדובר בלקוח "פנגו" או לא.

בפנגו טוענים שעלות הנסיעה לרכב פרטי במקטע הראשון תנוע בין 2.38 שקל בשעות השפל לעד 4.16 שקל בשעות העומס. עוד אומרים שם שהתשלום באמצעות היישומון יחסוך לנהגים את עמלת הגבייה בסך 1.18 שקל לכל נסיעה. מנכ"ל החברה רועי אלבז מסכם שכביש 6 חוצה צפון יחבר את תושבי הצפון בדרך מהירה שתקצר זמנים ותחסוך בפקקים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
חוצפה וטימטום
לגברות ולו אג' עבור 5 ק"מ זו חוצפה. ראוי היה להמתין עם הגבייה לפתיחה המלאה. להפריד את הגבייה מכביש 6 זה טימטום. עכשיו יש לי מנוי בכביש 6, בכביש 6 צפון, בנתיב המהיר לת"א, במנהרות הכרמל וכל חודש צריך לבדוק את כל החשבוניות הנפרדות, הפעולות בנק בנפרדות וכל כמה שנים עם החלפת הרכב להתחיל לבטל כל מנוי בטלפון נפרד ולחדש כל מנוי עם עם טלפון נפרד. מעבר לזה, אם תושבי הדרום נוסעים חינם בקטע הדרומי, גם תושבי הצפון צריכים לקבל את אותה הטבה.
גולו  |  16.11.18
לכל התגובות