אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלעד קנדה משתלטת על קרן הריט אג'לן תמורת 297 מיליון דולר צילום: קבוצת דלק

אלעד קנדה משתלטת על קרן הריט אג'לן תמורת 297 מיליון דולר

בבעלותה של קרן הריט הקנדית פורטפוליו של נכסים מניבים בהיקף כולל של כ-700 מיליון דולר קנדי המפוזרים ברחבי ארצות הברית

14.11.2018, 16:36 | חזי שטרנליכט

אלעד קנדה, זרוע הנדל"ן של יצחק תשובה בצפון אמריקה, שחזרה לשוק ההון המקומי בקיץ האחרון, דיווחה היום (ד') על השתלטות מלאה על קרן הריט הקנדית אג'לן (Agellan). אלעד קנדה רוכשת את קרן הריט שמניותיה נסחרות בבורסה הקנדית, תמורת סכום כולל של כ-297 מיליון דולר (אמריקאי). העסקה נעשית לפי מחיר של 14.25 דולר קנדי למניה ומדובר בפרמיה של 4.9% ביחס למחיר הסגירה אתמול (ביום שלישי). אלעד קנדה החזיקה ערב השלמת העסקה ב-19% מקרן הריט שאת רכישתה היא משלימה כעת.

קראו עוד בכלכליסט

בבעלותה של אג'לן פורטפוליו של נכסים מניבים בהיקף כולל של כ-700 מיליון דולר קנדי המפוזרים ברחבי ארצות הברית וההכנסות התפעוליות המנוטרלות (NOI) נאמדות בהיקף של כ- 52 מיליון דולר קנדי.

לאחר העסקה צפויה אלעד קנדה לרשום תזרים נקי נטו (FFO) נוסף של כ-18 מיליון דולר קנדי בשנה. כ-87% מנכסי הריט מוגדרים כנכסי תעשיה אשר כוללים בין היתר נכסים משולבים של משרדים עם אזורי אחסון (תעשיה קלה) ויתר הנכסים בפורטפוליו (כ-13%) הינם בנייני משרדים. שיעור התפוסה בנכסים עומד על כ- 94% בממוצע.

יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה | צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק

אלעד קנדה צפויה להשלים את העסקה בחודש פברואר 2019, בין השאר באמצעות התחייבות מימונית שכבר קיבלה ממוסד פיננסי בינלאומי, לביצוע מימון מחדש של נכסי הריט, וכן מהזרמת הון עצמי שיגיע ממקורות הריט, מאלעד קנדה, ומקבוצת החברות של אלעד גרופ, אשר התחייבה לסייע לאלעד קנדה, ככל שהדבר יידרש בפועל, בדרך של הזרמת הון עצמי לטובת השלמת העסקה.

אלעד קנדה השלימה גיוס סדרת אג"ח בהיקף של 204 מיליון שקל באוגוסט האחרון. זאת חזרתה של החברה לפעילות בארץ, לאחר שלפני כמה שנים נמחקה מהמסחר ואגרות החוב שלה נפדו בפדיון מוקדם. פעילותה הנדל"נית החלה ב-1997 והיא פעילה בעיקר בקנדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות