אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האלגו-טריידינג פורמולה משביתה את הרובוט: הפסיד ללקוחותיה 3.5 מיליון שקל צילום: שאטרסטוק

חברת האלגו-טריידינג פורמולה משביתה את הרובוט: הפסיד ללקוחותיה 3.5 מיליון שקל

פורמולה ויז'ן דיווחה שהחליטה להשבית את פעילות מערכת ההשקעות הממוחשבת שלה, לאחר שלא הצליחה לשפר את המודל ולהגיע לרווחיות רצויה; החברה רשמה ברבעון השלישי הפסד של 5.4 מיליון שקל - לעומת 801 אלף שקל ברבעון המקביל

14.11.2018, 18:05 | צלי גרינברג

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

פורמולה ויז'ן טכנולוג'יס דיווחה היום (ד') שהחליטה להשבית את פעילות מערכת ההשקעות הממוחשבת למסחר. החברה נימקה את ההחלטה בחוסר יכולתה לשפר את המודלים לרווחיות רצויה - הרובוט שייצרה גרם להפסדים של 3.5 מיליון שקל בכל התיקים המנוהלים שלה ברבעון הראשון של השנה.

קראו עוד בכלכליסט


החברה, שנסחרת בבורסה בתל אביב, פירסמה את הדברים במסגרת דוחות הרבעון השלישי של השנה. מניית פורמולה ויז'ן צנחה ב-11.1% במסחר היום.

        

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג      

הפעילות הכושלת של מערכת ההשקעות והניסיונות לתקן אותה הובילו את החברה להפסד נקי של כ-12.7 מיליון שקל בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה, מתוכם 5.4 מיליון שקל ברבעון השלישי. זאת לעומת הפסד של כ-2.5 מיליון שקל לשלושת הרבעונים הראשונים של 2017. והפסד של 801 אלף שקל ברבעון השלישי של 2017.

החברה מייחסת את ההפסד בעיקר להפסדי המימון בפעילות האלגו-טריידינג, שנאמדו בכ-4 מיליון שקל. בהם מחיקת הנכסים הבלתי מוחשיים מפיתוח המערכת הממוחשבת ו-1.4 מיליון שקל של ירידת ערך להלוואות שניתנו לחברת איי.אם. פרסון, שהוקמה ב-2014 ועוסקת בפיתוח אישיות וירטואלית לצורך אפליקציות ליישומים שונים.

זאת המכה השנייה שהחברה חווה לאחר שהמנכ"ל שלה, רונן יצחק, הודיע בתחילת אוקטובר השנה על פרישתו מהתפקיד מסיבות בריאותיות. בנוסף, החברה בוחנת מכירת אחזקותיה באיי.אם פרסון לבעלי המניות האחרים בה, בשל האטה בפעילות השוטפת של החברה וצרכי המזומנים הגוברים שלה.

פורמולה ויז'ן עוסקת בתחום הבינה המלאכותית ונסחרת בבורסה בתל אביב בשווי שוק של כ-26 מיליון שקל ומתחילת השנה צנחה המניה ב-55.2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות