אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שותפה של חברת נגב קרמיקה טוענת לחוב של 15 מיליון שקל כלפיה צילום: אוראל כהן

שותפה של חברת נגב קרמיקה טוענת לחוב של 15 מיליון שקל כלפיה

חברת אל גל תעשיות אקריליות פנתה לבית המשפט המחוזי תל אביב בבקשה שימנה בורר לפתרון סכסוך עסקי בינה לבין יצרנית הקרמיקה; נגב: "אל גל דוחה את הליך הבוררות"

14.11.2018, 17:04 | אורנה יפת

חברת אל גל תעשיות אקריליות פנתה היום (ד') לבית המשפט המחוזי תל אביב בבקשה שימנה בורר לפתרון סכסוך עסקי בינה לבין חברת נגב קרמיקה. אל גל נשלטת על ידי עשור נבון, המשמש גם מנכ"ל החברה, ועוסקת ביבוא והפצה של כלים סניטריים.

קראו עוד בכלכליסט

בפניה לבית משפט מבקשת אל גל תעשיות כי בית המשפט ימנה בורר בעניין שותפות שלה עם נגב. לטענתה, בנובמבר 2006 התקשרה עם נגב קרמיקה, ששימשה לקוח עיקרי שלה, להקמת חברה משותפת שתעסוק ברכש, שיווק ומכירת כלים סניטריים. לצורך הפעילות המשותפת הקימו הצדדים את חברת אלגל שיווק.

אל גל טוענת כי בינה לבין נגב התגלע סכסוך וחילוקי דעות בשל חוב של כ-15 מיליון שקל שחבה נגב לחברה המשותפת, בעוד נגב טוענת כי יש לקזז מהחוב הזה סכומים שונים. אל גל טוענת כי ניסתה להגיע לפתרון הסכסוך בהסכמה, כולל פניה לבוררות כפי שנקבע בהסכם המייסדים עליו חתומים שני הצדדים, אך נגב סיכלה את הליכי הבוררות בהסכמה, ודחתה מספר רב של בוררים שהוצעו על ידי החברה, ואף לא שילמה את החוב.

נגב קרימקה, צילום: אוראל כהן נגב קרימקה | צילום: אוראל כהן נגב קרימקה, צילום: אוראל כהן

באוקטובר 2018 הציעה נשיאת לשכת רואי החשבון את רו"ח יורם שיפר לשמש כבורר בין הצדדים. לטענתה של אל גל, במועד בו נקבעה הפגישה הראשונה עם הבורר התברר לה כי "נגב הקדימה כנראה את הפגישה עם הבורר ובחוסר תום לב מובהק חיכתה בחדר עם טיוטת הסכם בוררות שניתנה לה על ידי הבורר המוצע שלא בנוכחות אל גל ואשר לה הוספו תוספות בכתב ידו של בא כוחה של נגב. על פי טיוטת הסכם הבוררות והתוספות האמורות, נגב, בחוסר תום לב מובהק ניסתה, בין היתר לצרף את עשור כצד נוסף להליכי הבוררות למרות שמעולם נושא זה לא הועלה על ידי נגב עד לתחילת הפגישה עם הבורר המוצע". עוד טוענת אל גל כי נגב ניסתה "להתחמק מהוראות הסכם המייסדים המפורשות כי הבוררות תתנהל, בין היתר, על פי הדין, ולהתחמק מהוראות הסכם המייסדים המפורשות לעניין משכה של הבוררות".

אל גל מסרה לבית המשפט כי לאור התנהלות נגב, בוטלה ההסכמה מצדה ומן הסתם גם מצד אל גל למינוי בורר על ידי לשכת רואי החשבון והיא מבקשת כי בית המשפט יורה על מינוי בורר שיקבע על ידו או על ידי לשכת עורכי הדין.

נגב קרמיקה מסרה בתגובה: "נגב דוחה את כל טענות עשור נבון, שנהנה בשירשור מהכנסות שלא כדין ובאופן ישיר גם קיבל בונוסים שנבעו מחישובי היתר כלפי נגב. נבון, שנחשב למקורבו של אבי מוטולה - לשעבר מנכ"ל נגב - הוא זה המנסה לדחות את הליכי הבוררות, זאת לאחר שכבר מונה בורר באמצעות נציג לשכת רואי החשבון והוסכם על זהות הבורר, הוא החליט לטרפד את המינוי ובכך למנוע מנגב לקבל את ההפרשים שאל גל חייבת לה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אלגל
דניאל אני לא יודע מאיפה האנטרסים שלך כנראה אתה גם מאלה שגנבו את נגב והביאו אותה למצב שהיום היא נמצאת בכל מה שקשור למנכל עשור נבון במידה וההית מזדהה כנראה שההית נתבע על הוצאת דיבה עשור נבון הוא איש ישר שמנהל שתי חברות מאוד מצליחות אלגל לא חייבת לאף אחד בשוק הזה אפילו שקל אחד מוסר התשלומים של עשור הוא בן הגבוהים בשוק בנתיים מי שחייב לו זה נגב ולא הפוך לכן היזהר בלשונך .
מיכאל  |  15.11.18
לכל התגובות