אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לנציב הכבאות: בית הדין הארצי לעבודה נתן אור ירוק לעיצומי הכבאים צילום: חיים הורנשטיין

מכה לנציב הכבאות: בית הדין הארצי לעבודה נתן אור ירוק לעיצומי הכבאים

עיצומי הכבאים נמשכים כבר חצי שנה וכוללים, בין היתר, הפסקת אימונים ואבטחת אירועים. במסגרת החלטת בית הדין הארצי, דחתה הנשיאה ורדה וירט-לבנה את דרישת המדינה לסיים את העיצומים תוך שמתחה ביקורת חריפה על האופן שבו היא מנהלת את יחסי העבודה שלה

14.11.2018, 18:30 | שחר אילן

בית הדין הארצי לעבודה דחה את ניסיונה של נציבות הכבאות וההצלה לסיים את עיצומי הכבאים. נשיאת בית הדין הארצי ורדה וירט-לבנה דחתה ערעור שהגישה המדינה על החלטת בית הדין האזורי לעבודה שלא להוציא צו מניעה זמני לעיצומים. 

וירט-לבנה הורתה לבית הדין האזורי לעבודה לקיים דיון עקרוני ביחסי העבודה במערך הכבאות השוטפת, תוך שהיא מותחת ביקורת על התנהלותה של המדינה בניהול יחסי העבודה שלה. "ישנו שלב שההחלטות בבקשות לצווים זמניים מיצו את תכליתן והגיעה העת לדון בבקשה העיקרית לגופה", כתבה וירט-לבנה בהחלטתה.

תרגיל כיבוי אש בתל אביב, צילום: אוראל כהן תרגיל כיבוי אש בתל אביב | צילום: אוראל כהן תרגיל כיבוי אש בתל אביב, צילום: אוראל כהן

עיצומי הכבאים נמשכים כבר כחצי שנה. הם כוללים, בין היתר, ניתוק מגע של הכבאים מנציב כבאות והצלה דדי שימחי, הפסקת אימונים והפסקה של אבטחת אירועים.

שימחי ונציבות הכבאות ערערו לבית הדין הארצי, לאחר שבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה כבר פעמיים עתירות לצווי מניעה זמניים שהוגשו נגד עיצומי הכבאים. את ועד הכבאים ייצגה עורכת הדין יעל שילוני.

יו"ר ועד הכבאים אבי אנקורי מסר בתגובה להחלטה: "במקום לקיים משא ומתן הוגן כפי שהנחה אותו בית הדין האזורי לעבודה בחר שימחי להמשיך ולירות אש על העובדים שלו. זכות ההתארגנות היא זכות חוקית וכל עוד שימחי רומס את תנאי העסקת העובדים - העיצומים יימשכו. ביה"ד קבע שאין לשימחי ברירה אלא לקיים את עם העובדים שלו הידברות, במקום לנסות לנהל אותם דרך בית המשפט".

ביה"ד האזורי לעבודה לא הוציא צו האוסר על העיצומים במסגרת בקשות לצוי מניעה זמניים - ביה"ד האזורי לא קיבל את לא הורה להוציא צו מניעה זמני, נציבות הכבאות ערערה על ההחלטה - ונדחתה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות