אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההימור של מגוריט הגדיל לה את שורת הרווח ב-10.1 מיליון שקל צילום: שאול גולן

ההימור של מגוריט הגדיל לה את שורת הרווח ב-10.1 מיליון שקל

כך עולה מתוצאות שומות המקרקעין לנכסים שרכשה החברה לאחרונה בירושלים וברמת גן בסכום כולל של כ-100.7 מיליון שקל בעוד היא שילמה עליהם 90.6 מיליון שקל.

14.11.2018, 22:46 | צלי גרינברג

מגוריט בוחנת לזקוף לשורת הרווח את ההפרשים בין עלויות הנכסים שרכשה בירושלים וברמת גן המסתכמים ב-90.6 מיליון שקל לבין שווי השוק שלהם הנאמד בכ-100.7 מיליון שקל, כפי שעולה מתוצאות שומות המקרקעין שהחברה קיבלה לידיה.

קראו עוד בכלכליסט

הנכסים המדוברים הם בניין בן 7 קומות בפינת הרחובות המלך ג'ורג' והילל במרכז העיר ירושלים, המכיל 33 דירות המאוכלסות בחלקן, שאותו רכשה החברה לפני כשלושה שבועות תמורת 75 מיליון שקל ומבלי שהייתה לגביו הערכת שווי. שומת המקרקעין בגינו אומדת את שווי השוק העכשווי של הבניין ב-83.7 מיליון שקל.

הנכס השני הינם 6 דירות חדשות בנות 5 חדרים בשטח של כ-127 מ"ר בפרויקט מרום נגבה ברמת גן, שאותן רכשה החברה במהלך חודש אוקטובר השנה תמורת כ-15.6 מיליון שקל, ושומת המקרקעין העכשווית אומדת את שוויין ב-17.1 מיליון שקל.

פרויקט מגוריט בגבעת שמואל פרויקט מגוריט בגבעת שמואל פרויקט מגוריט בגבעת שמואל

זו בשורה משמחת לחברה שעד לקבלת האומדן פעלה מתוך אמונה, כי ההימור שנטלה על עצמה ישתלם וכי הערכת השווי תהיה גבוהה יותר מהרכישה. בנוסף, שומות המקרקעין מגיעות לאחר שהחברה דיווחה לבורסה לפני כשבוע, כי איבדה עסקה לרכישת 31 דירות ושטח מסחרי ברחוב הגר"א, שבשכונת נווה שאנן בתל אביב, תמורת 78 מיליון שקל.

בדיווחה אז כתבה החברה כי אי קיום העסקה הינו בשל הודעת המוכר לחברה כי אחד מהתנאים המתלים להסכם המכירה לא התקיים ואינו צפוי להתקיים. גורם המצוי בפרטי העסקה ואי יציאתה לפועל סיפר אז ל"כלכליסט", כי "החוזה בין המוכר לבין בעלי הקרקע פקע ובעלי הקרקע לא הסכימו להאריכו ובגלל זה התממש התנאי המתלה". 

 

מגוריט ישראל הינה קרן ריט למגורים שהוקמה לפני כשנתיים ונסחרת בבורסה בתל אביב בשווי שוק של כ-262 מיליון שקל. החברה מדווחת כי גייסה עד כה כ-700 מיליון שקל בהון ובחוב בבורסה המקומית ובבנקים, וכי החליטה להנפיק בעקבות השינוי לחוק הריטים שעיקרו הפחתת מס הרכישה לקרנות הריט הפועלות בתחום המגורים, לצד הטבות מיסוי נוספות ופועלת לאיתור מתחמים בני לפחות 20 יחידות דיור.

עד כה התקשרה החברה, על פי דיווחיה, לרכישת והקמת דירות בהיקף כולל של למעלה ממיליארד שקל ומתחילת השנה עשתה תשואה של 13.1% למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות