אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון בכר נבחר למנכ"ל איגוד הבנקים, יהנה משכר של 100 אלף שקל בחודש צילום: עידן גרוס

פרסום ראשון

אלון בכר נבחר למנכ"ל איגוד הבנקים, יהנה משכר של 100 אלף שקל בחודש

בכר ששימש כראש היחידה להגנת הפרטיות במשרד המשפטים גבר על מועמדים אחרים בהם אורן הלמן, סמנכ"ל השיווק והרגולציה של חברת חשמל וח"כ לשעבר רוחמה אברהם. בכר יחליף בתפקיד את משה פרל שהודיע באפריל על סיום תפקידו

15.11.2018, 10:39 | רחלי בינדמן

לאחר חודשים ארוכים של חוסר הסכמות בין בנק לאומי לפועלים לגבי זהות מנכ"ל איגוד הבנקים - נבחר עו"ד אלון בכר, הצפוי לסיים את תפקידו כראש היחידה להגנת הפרטיות במשרד המשפטים. קודם לכן כיהן בכר בין השנים 2008-2013 כראש רשות התאגידים במשרד המשפטים. בכר יחליף בתפקידו את משה פרל שהודיע באפריל האחרון על סיום תפקידו, אלא שמאז לא הגיעו כאמור הבנקים הגדולים לגבי זהות מנכ"ל האגוד שאמור לשמור על האינטרסים של הבנקים מול מקבלי ההחלטות בממשלה ובכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד אלון בכר, צילום: עידן גרוס עו"ד אלון בכר | צילום: עידן גרוס עו"ד אלון בכר, צילום: עידן גרוס

הרשות להגנת הפרטיות נועדה להגן על המידע האישי של אזרחי ישראל שמוחזקים במאגרים דיגיטליים ולמנוע ניצול או שימוש לרעה במידע. הבנקים כמחזיקי מידע על הציבור הם חלק מהמפוקחים של היחידה שבראשה עומד בכר. בכר צפוי ליהנות ממשכורת מפנקת של כ-100 אלף שקל בחודש, אם כי נמוכה מזו שממנה נהנה פרל.

בבנק הפועלים דחפו בחודשים האחרונים את מועמדותה של ח"כ לשעבר רוחמה אברהם אך בכר נבחר כעת כסוג של פשרה. את ועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל הובילו יו"ר לאומי דוד ברודט וסמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי. בכר גבר במירוץ על אורן הלמן, סמנכ"ל השיווק והרגולציה של חברת חשמל, רוחמה אברהם כאמור, ואיתן מדמון לשעבר מנכ"ל גלובס. לפתחו של מנכ"ל האיגוד החדש מספר סוגיות בוערות ובהם ניסיון לבטל את החוק להגבלת שכר הבכירים בבנקים, מאבק לקידום אפליקציות התשלום של הבנקים למול התנגדות חברות כרטיסי האשראי שהן נדרשות למכור, וכן שיפור מעמד המערכת הבנקאית בקהיליה הציבורית והעסקית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות