אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וואווי סופרת חיישנים: מתכננת טלפון עם ארבע מצלמות וזום של פי 10 צילום: Huawei

וואווי סופרת חיישנים: מתכננת טלפון עם ארבע מצלמות וזום של פי 10

ענקית המובייל הסינית צפויה להשיק השנה סמארטפון עילית בעל ארבע מצלמות בגבו, לאחר שטלפון הדגל הקודם קיבל שלוש; זאת, בעוד גוגל משיגה ביצועי תמונה משובחים גם עם חיישן אחד בלבד - ונוקיה כבר מתכננת מכשיר עם חמישה חיישני תמונה

15.11.2018, 13:47 | רפאל קאהאן

וואווי סבורה שבכל הנוגע למצלמות מובייל - ככל המרבה הרי זה משובח; וולטר ג'י, נשיא חטיבת הצרכנות של החברה באירופה אמר בראיון לאתר androidpit הגרמני שהשנה תציג סמארטפון פרימיום בעל ארבע מצלמות בגבו, וזום של פי 10. נראה שריבוי חיישני תמונה הוא הטרנד הנוכחי בעולם המובייל, כפי שבעבר ניסו היצרניות להתהדר במצלמות רזולוציה גדולה, וספרו מגה-פיקסלים.

קראו עוד בכלכליסט

וואווי לא תהיה הראשונה להשיק סמארטפון בעל ארבע מצלמות; למעשה, סמסונג כבר עשתה זאת עם טלפון ה-A9 שהשיקה לאחרונה. ואולם, מדובר במכשיר ביניים ולא בטלפון דגל, כפי שמתכננת וואווי. נוקיה, שנמצאת בידי HMD הסינית, צפויה לעבור את שתיהן, עם מכשיר הנוקיה 9, שצפוי להגיע לשוק בחודשים הקרובים כשבגבו לא פחות מחמש מצלמות.

מכשיר המייט 20 פרו, בעל שלוש מצלמות בגבו, צילום: Huawei מכשיר המייט 20 פרו, בעל שלוש מצלמות בגבו | צילום: Huawei מכשיר המייט 20 פרו, בעל שלוש מצלמות בגבו, צילום: Huawei

ריבוי מצלמות אכן מאפשר מתן מענה טוב למצבי צילום משתנים - תאורה, תנועה, זום ועוד - אך לא מדובר בתנאי הכרחי לביצועי תמונה מעולים; מכשיר הפיקסל 3 XL של גוגל הושק עם מצלמה בודדת בגבו, בעלת חיישן של 12 מגה-פיקסל, שמספק ביצועי תמונה עילאיים הודות לשילוב בין אופטיקה איכותית ורכיבי תוכנה.

לדברי ג'י, צפויה וואווי להשיק גם מכשירים בעלי מסכים גמישים, אך משום שאינה מייצרת מסכים בעצמה תידרש להסתמך על טכנולוגיות של LG או של מתחרתה הגדולה בעולם המובייל, סמסונג הקוריאנית.

ארבע מצלמות? נוקיה מתכננת חמש (ולצידן פלאש וחיישן עומק) ארבע מצלמות? נוקיה מתכננת חמש (ולצידן פלאש וחיישן עומק) ארבע מצלמות? נוקיה מתכננת חמש (ולצידן פלאש וחיישן עומק)

בנוסף, צפויה החברה להשיק השנה מכשירים מוזלים חדשים במסגרת תוכנית אנדרואיד Go של גוגל, במסגרתה נמכרים טלפונים מוזלים בשווקים מתפתחים. בשווקים כגון אירופה למשל, תמשיך החברה לדחוף את סדרת Honor המוזלת, שבניגוד לסדרת אנדרואיד Go אינה כוללת גרסה נקייה של מערכת ההפעלה, ואינה מחויבת לעדכוני גרסאות לטווח ארוך. וואווי עדיין לא הצליחה לפצח את השוק האמריקאי, בו זוכה לביקורות קשות מצד השלטון בטענה לקשרים שלה עם ממשלת סין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות