אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תליון שענדה המלכה מארי אנטואנט נמכר במחיר שיא צילום: גטי אימג'ס

תליון שענדה המלכה מארי אנטואנט נמכר במחיר שיא

התכשיט בדמות תליון פנינה ויהלום שענדה סביב צווארה המלכה הצרפתית לא נראה בציבור במשך יותר מ-200 שנה. המכירה הפומבית נמשכה 14 דקות בלבד והרוכש שילם מחיר הגבוה פי 18 מהערכות מוקדמות. בכמה נמכר התכשיט?

18.11.2018, 12:10 | שירות כלכליסט
תליון של פנינה ויהלום שבעבר ענדה סביב צווארה המלכה הצרפתית מארי אנטואנט, נמכר במחיר שיא של 36.4 מיליון פרנק שוויצרי (36 מיליון דולר) במכירה פומבית שנערכה בז'נבה.

התכשיט, שלא נראה בציבור במשך יותר מ-200 שנה, היה בבעלות משפחת בורבון-פארמה, שנחשבת לנצר של המלך לואי הרביעי. קרוב משפחה נוסף הוא המלך לואי ה-14 שב-1793 במהפכה הצרפתית נערף ראשו. גם אשתו מארי אנטואנט הועלתה לגיליוטינה. עם זאת, המלכה הצליחה אמנם להבריח כמה מהתכשיטים שלה מצרפת לפני מותה.

תכשיט פנינה של מרי אנטואנט , צילום: גטי אימג תכשיט פנינה של מרי אנטואנט | צילום: גטי אימג'ס תכשיט פנינה של מרי אנטואנט , צילום: גטי אימג

התליון בגודל 26 מ"מ על 18 מ"מ מורכב מפנינה בצורת טיפה והוא כולל עוד שני יהלומים נוספים. הוא הופרד משרשרת של 3 פנינים שנמכרה בנפרד. לפי בית המכירות הפומביות סות'ביס, 2 הפריטים מרכיבים חלק "מאוסף התכשיטים המלכותי החשוב ביותר שהוצע אי פעם למכירה".

המכירה נמשכה 14 דקות, ולא נחשפה זהות הקונה, אך הוא שילם מחיר הגבוה פי 18 מההערכות המוקדמות, שעמדו על 2 מיליון דולר. בעקבות זאת, התכשיט הפך ליקר ביותר שנמכר במכירה פומבית, והדיח את שרשרת הפנינים של אליזבת טיילר, שנמכרה ב-2011 עבור 11.8 מיליון דולר.

במכירה פומבית נוספת שנערכה השבוע, נמכר יהלום ורוד נדיר ב-50 מיליון דולר למותג התכשיטים הארי וינסטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות