אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיני גינזבורג, מבעלי השליטה באל על חשוד בשימוש במידע פנים צילום: בועז אופנהיים

פרסום ראשון

פיני גינזבורג, מבעלי השליטה באל על חשוד בשימוש במידע פנים

בית משפט השלום בת"א שחרר היום למעצר בית של ארבעה ימים את גינזבורג, דירקטור ומבעלי השליטה (7.9%) בחברה, שנעצר אתמול; על פי החשד הוא מכר מניות אל על ב-33.6 מיליון שקל כשבידו מידע פנים על דו"חות רעים ברבעון השני של 2017, ובכך נמנע מהפסד של 7 מיליון שקל; גינזבורג הוא אחד הנאשמים המרכזיים בפרשת קרטל המסעות לפולין

15.11.2018, 16:00 | תומר גנון

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הולך ומסתבך: פיני גינזבורג, בעל השליטה (7.9%) ודירקטור בחברת אל על ואחד הנאשמים המרכזיים בפרשת קרטל המסעות לפולין, נעצר אתמול (ד') בחשד לשימוש במידע פנים ותרמית בני"ע. בית משפט השלום בת"א שחרר אותו היום (ה') למעצר בית של ארבעה ימים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, גינזבורג השתמש במידע פנים שהיה מצוי ברשותו מתוקף מעמדו ותפקידיו, ביחס לפרטים מהותיים הקשורים למצבה הפיננסי של החברה, וזאת טרם פרסום הדו"ח הכספי של החברה לרבעון השני של 2017. על פי החשד הוא מכר מניות שהיו בידו בהיקף של 33.6 מיליון שקל ובכך נמנע מהפסד של 7 מיליון שקל. גינזבורג מכר אז 2.1% ממניות החברה וירד מהחזקות של 10% באל על ל-7.9%.

בחודש אוגוסט 2017, עם פרסום הדו"ח הכספי לרבעון השני, ירדה מניית החברה ב-18.6% ביומיים שלאחר הדיווח.

פיני גינזבורג, צילום: בועז אופנהיים פיני גינזבורג | צילום: בועז אופנהיים פיני גינזבורג, צילום: בועז אופנהיים

       

בנוסף על פי החשד, במסגרת מכירת המניות ע"י גינזבורג, אשר נעשתה בעסקה מחוץ לבורסה, הניע גינזבורג את הצד הרוכש לרכוש את מניות החברה תוך העלמת עובדות מהותיות שהיו בנוגע למידע הפנים.

במסגרת תנאי השחרור של גינזבורג, המיוצג על ידי עו"ד אורן אדרת, הוא יפקיד ערבות של 800 אלף שקל, ויקבל צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

ביולי האחרון הגישה רשות הגבלים עסקיים כתב אישום נגד גינזבורג בפרשת קרטל המסעות לפולין, על עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והסדרים כובלים.

על פי החשד גינזבורג, באמצעות חברת הלל שבבעלותו, תיאם הצעות מחיר עם חברות אחרות שהטיסו משלחות נוער בין השנים 2010 עד 2016, בהתאם למכרזים של משרד החינוך. לאחרונה אישר בית המשפט המחוזי בירושלים להקפיא 23 מיליון שקל לחברת הלל ולגינזבורג במסגרת הפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות