אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויליפוד: הגדלת ההשקעה בפרסום הובילה לעלייה ברווח צילום: אוראל כהן

ויליפוד: הגדלת ההשקעה בפרסום הובילה לעלייה ברווח

יבואנית המזון הגבירה את מאמצי השיווק כדי לבלום את הפגיעה בהכנסות לאחר שאיבדה את הזיכיון להפצת מוצרי החלב של ארלה; עוד בדוח: החברה הבת תיכנס לתחום האשראי החוץ בנקאי

15.11.2018, 18:35 | נורית קדוש

השקעה מאסיבית בשיווק ופרסום סייעה ליבואנית המזון ויליפוד, שבשליטת האחים צביקה ויוסי ויליגר, לחתום את הרבעון השלישי של השנה עם עלייה של 3% במכירות שהסתכמו ב- 82.4 מיליון שקל. היבואנית, שפירסמה היום (ה') למשקיעיה בבורסת ת"א את תוצאות הרבעון, הגבירה את מאמצי השיווק בנסיון לבלום את הפגיעה בהכנסות עקב איבוד הזיכיון להפצת מוצרי החלב של ארלה, לפני כשנה.

קראו עוד בכלכליסט

          

מה שהוביל את החברה לחתום את הרבעון עם עלייה ברווחיות וברווח הנקי, הוא שינוי בתמהיל המוצרים, כך שיתבסס על מוצרים רווחיים יותר.

הרווח הגולמי זינק ברבעון ב-22% והסתכם ב-25.5 מיליון שקל. כיוון שהרווח הגולמי עלה בשיעור ניכר ביחס לעלייה במכירות, זינקה גם הרווחיות הגולמית ל- 31% מהמכירות לעומת 26.1% בתקופה המקבילה אשתקד.

האחים צביקה (מימין) ויוסי ויליגר, בעלי השליטה בוויליפוד, צילום: אוראל כהן האחים צביקה (מימין) ויוסי ויליגר, בעלי השליטה בוויליפוד | צילום: אוראל כהן האחים צביקה (מימין) ויוסי ויליגר, בעלי השליטה בוויליפוד, צילום: אוראל כהן
כך, למרות עלייה חדה של 19.3% בהוצאות מכירה ושיווק, בעיקר בשל הוצאות הפרסום, וכן עלייה בהוצאות הנהלה בשל הגדלת הוצאות שכר, עלה הרווח התפעולי ב-26% ל-10.2 מיליון שקל ושיעורו מהמכירות זינק ל- 12.4%.

הוצאות הפרסום עלו ב-1.8 מיליון שקל ביחס לרבעון מקביל אשתקד, במסגרת השקת קו מוצרים חדש, שהחליף את מוצרי ארלה. ארלה הדנית בחרה להעביר את הזיכיון להפצת מוצריה, ובראשם חמאת לורפק, לחברת שטראוס. העלייה ברווחיות חילחלה לשורת הרווח הנקי שעלה ב-17.3% ל-9.7 מיליון שקל.

בתוך כך, הודיעה החברה כי דירקטוריון החברה הבת ג. ויליפוד אינטרנשיונל, חברה ציבורית אשר מניותיה רשומות למסחר בנאסד"ק, החליט לפעול לכניסה לתחום מתן אשראי החוץ-בנקאי. הדירקטוריון הנחה את הנהלת ג. ויליפוד לפעול לצורך קבלת רישיון למתן אשראי בהתאם לחוק הפיקוח על שירותים וההחברה מעריכה כי מימון פעילות העמדת האשראי תמומן ממקורותיה העצמיים של ג. ויליפוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות