אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה מסרבת לשחרר יהלומים וכספים שהקפיאה ל-LLD של לב לבייב צילום: אוראל כהן

המשטרה מסרבת לשחרר יהלומים וכספים שהקפיאה ל-LLD של לב לבייב

החברה, שעל פי החשד נהנתה מהכנסות לא מדווחות בעקבות הברחת יהלומים בהיקף של 300 מיליון שקל מרוסיה לישראל, פנתה השבוע לביהמ"ש בבקשה לשחרר את חשבונות הבנק שלה שנתפסו עם פתיחת החקירה. המשטרה דורשת שיתרות הזכות יועברו לקרן החילוט במשרד המשפטים

16.11.2018, 17:03 | תומר גנון

פרשת הברחת היהלומים בחברת LLD של המיליארדר לב לבייב: המשטרה מסרבת לשחרר יהלומים וכספים שנתפסו בחשבונות החברה עם פתיחת החקירה, ודורשת שכל יתרת זכות תעבור לחשבון קרן החילוט במשרד המשפטים.

קראו עוד בכלכליסט

כך עולה מתגובת היחידה הבינלאומית לחקירת פשיעה בינלאומית וחמורה (היאחב"ל) שהוגשה לבית המשפט. במשטרה מסכימים לשחרר את החשבונות לפעילות, רק לאחר שהיתרות יקוזזו מהחוב בחשבונות שנתפסו - שניים בבנק דיסקונט ושניים בבנק אגוד.

LLD פנתה השבוע לבית המשפט בבקשה לשחרר עשרות מיליוני שקלים שהוקפאו בחשבונותיה, במסגרת חקירת החשד להברחה של יהלומים בהיקף של 300 מיליון שקל מרוסיה לישראל בין השנים 2010-2018. במסגרת הבקשה שהגישה LLD באמצעות עו"ד שרון כהנא, היא מבקשת "סעד חירום" לשחרור החשבונות. זאת לדבריה משום שהמשך ההקפאה משמעותה: "השבתה מוחלטת של פעילותה הפיננסית של המבקשת, ופגיעה קשה ובלתי מידתית בקניינה ובמשלח ידה וכן של גורמים תמימים נוספים אשר תלויים בה לפרנסתם (ספקים)".

לב לבייב, צילום: אביגיל עוזי לב לבייב | צילום: אביגיל עוזי לב לבייב, צילום: אביגיל עוזי

כפי שפורסם ב"כלכליסט", עם פתיחת החקירה הקפיאו המשטרה ורשות המסים נכסים רבים לחשודים - בהם נדל"ן, חשבונות בנק וכלי רכב. בין הנכסים שהמשטרה הקפיאה ל-LLD, מלבד חשבונות הבנק, ישנם כאמור גם יהלומים שנתפסו בחיפוש במשרדיה. תפיסת הנכסים היא במסגרת חוק איסור הלבנת הון, על מנת שהמדינה תוכל לחלט את הרכוש במידה ויוגשו כתבי אישום נגד LLD והיא תורשע בביצוע העבירות.

בין הנכסים של החשודים בשר ודם שעליהם הוטלו עיקולים, ישנם גם נכסים אישיים של בעל השליטה לבייב שנמצא במוסקבה. במסגרת צווי תפיסת הנכסים שקיבלו המשטרה ורשות המסים מבית המשפט, נרשמה הערת אזהרה לטובת המדינה על שני בתים של לבייב - אחד מהם הווילה שבנה בסביון - וכן על קרקע בסביון-גני-יהודה. ככל הידוע בשלב זה לא הוגשה בקשה לשחרור הנכסים האישיים של לבייב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות