אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הסחר בין איראן ועיראק יוכל לגדול ל-20 מיליארד דולר בשנה" צילום: רויטרס

"הסחר בין איראן ועיראק יוכל לגדול ל-20 מיליארד דולר בשנה"

כך לדברי נשיא איראן חסן רוחאני; היקף הסחר בין שתי המדינות עומד היום על כ-12 מיליארד דולר בשנה; הסנקציות האמריקאיות המחודשות מעיבות על הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות

17.11.2018, 14:47 | שירות כלכליסט

נשיא איראן חסן רוחאני אמר היום (שבת) כי הסחר בין ארצו לבין שכנתה ממערב, עיראק, יכול לגדול להיקף שנתי של 20 מיליארד דולר - זאת לעומת 12 מיליארד דולר כיום.

קראו עוד בכלכליסט

רוחאני אמר את הדברים במהלך פגישה עם עמיתו העיראקי ברהאם סאלח, והם מתפרסמים כשבועיים לאחר שארה"ב החזירה את הסנקציות על ענפי הנפט, הבנקאות והתחבורה של איראן. לדבריו ניתן יהיה להשיג מטרה זו באמצעות "מאמצים בילטרליים".

שדה נפט באיראן, צילום: רויטרס שדה נפט באיראן | צילום: רויטרס שדה נפט באיראן, צילום: רויטרס

אנשי ממשל עיראקים אמרו בשבוע שעבר לסוכנות הידיעות רויטס שארצם הגיעה לסיכום עם איראן על יצוא מוצרי מזון מעיראק בתמורה למוצרי אנרגיה איראניים.

בגדאד מנסה עתה להשיג את הסכמת ארה"ב לייבוא מאיראן שישמש את תחנות הכוח שלה. לפי פקידי הממשל, יש צורך למצוא חלופה בת קיימא לפטור בן 45 הימים שהשיגה עיראק מארה"ב - פטור המחריג אותה יחד עם שבע מדינות נוספות למשך תקופה זו מהסנקציות.

עיראק מייבאת מאיראן שורה ארוכה של מוצרים, כולל מזון, מוצרי חקלאות, מוצרי חשמל, מזגנים וחלקי חילוף לרכב. מדובר ביבוא בסכום כולל של כ-6 מיליארד דולר וכ-15% מכלל היצוא של איראן בשנה שעברה.

שתי המדינות חתמו על הסכמי אנרגיה שהגדילו את הסחר ביניהן ל-12 מיליארד דולר ב-2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות