אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה כחלון: "אני רוצה בממשלה הבאה את תיק האוצר" צילום: עמית שאבי

משה כחלון: "אני רוצה בממשלה הבאה את תיק האוצר"

בראיון לחדשות סוף השבוע התייחס שר האוצר לטענות שלפיהן הוא קורא להקדים את הבחירות נוכח הנתונים הכלכליים הקשים שצפויים להיחשף בקרוב: "אין בור בכלכלת ישראל". עוד הבהיר כי הוא לא מתנגד למינוי בנט לשר הביטחון: "לא אתערב"

17.11.2018, 20:24 | צבי זרחיה

"אני רוצה בממשלה הבאה את תיק האוצר", כך אמר הערב שר האוצר משה כחלון בראיון לחדשות סוף השבוע של חברת החדשות. כחלון התייחס, בין היתר, לטענות שלפיהן הוא קורא להקדים את הבחירות נוכח הנתונים הכלכליים הקשים שצפויים להיחשף בקרוב: "אין בור בכלכלת ישראל. הלוואי שכל הזירות היו בטוחות כמו הכלכלה".

כחלון חזר ואמר הערב שיש להקדים את הבחירות לכנסת. במערכת הפוליטית מעריכים כי מועד הבחירות יהיה 26 במרץ 2019. שר האוצר התייחס לטיעון העולה מכיוונו של נתניהו שלפיו הוא מפרק את ממשלת הימין: "זה הכל ספינים שיפסיקו לאיים. לא אפקיר את הכלכלה והאזרחים למען עוד חודשיים-שלושה של ממשלה".

קראו עוד בכלכליסט

כחלון ייפגש מחר בבוקר לפני ישיבת הממשלה עם רה"מ בנימין נתניהו שצייץ הערב בטוויטר וקרא לשר האוצר שלו שלא להפיל את ממשלת הימין.

 

כחלון אמר הערב כי "אי אפשר להתעלם באמצעות ספינים או ציוצים ששר ביטחון אביגדור ליברמן נטש את הקואליציה עם מפלגתו". לדבריו, "עם 61 חברי כנסת אי אפשר לנהל קואליציה בשנה הרביעית לכהונתה. יש לנו בעיה אמיתית. יש לנו סכנה תקציבית והפקרות חקיקתית, בקושי מצליחים לגייס רוב".

לנוכח הקריאה של נתניהו ובכירים בליכוד שכחלון לא יפיל ממשלת ימין אמר כחלון כי "זה ספינים ושיפסיקו לאיים. אני עזבתי את הליכוד. הקמתי מפלגה משלי. אני שותף ויצטרכו לקבל את דעתי. אני לא עובד אצל אף אחד. מפלגת כולנו באה עם אג'נדה. אני איש המחנה הלאומי ולא צריך תעודת הכשר".

עוד אמר כי "עבדנו קשה ועשינו הרבה. לא אפקיר את הכלכלה והאזרחים למען עוד חודשיים או שלושה של הכהונה". בענין פריצת הגרעון בתקציב אמר כחלון: "שיגידו לי איפה הבור. אין שום בור. הדברים יכולים להיות מוכחים. הנתונים נמדדים מדצמבר לדצמבר. מעולם לא הכלכלה לא היתה כל כך חזקה ויציבה. הלוואי שכל הזירות במדינה היו בטוחות ויציבות כמו הכלכלה".

לדברי כחלון, הוא לא מתנגד שראש הממשלה ימנה את בנט לשר הביטחון: "לא אתערב בכך".

הקמפיין של כולנו יתמקד בהטבות שהושגו

במקביל לדבריו של שר האוצר, הערב התברר הקו המרכזי שישלוט בקמפיין הבחירות שלו ושל מפלגתו כולנו: "אם כחלון לא יהיה באוצר, ההטבות שנתן לציבור בסכנה" יהיה האיום שמתכוונים אנשי כולנו להעמיד בלב הקמפיין של המפלגה בבחירות.

שר האוצר משה כחלון, צילום: עמית שעל, יובל חן שר האוצר משה כחלון | צילום: עמית שעל, יובל חן שר האוצר משה כחלון, צילום: עמית שעל, יובל חן

 לפי הקו ההסברתי שמגבשים במפלגת כולנו, כל זמן שכחלון יישאר במשרד האוצר תימשך מדיניותו החברתית לסייע למחוסרי הדיור, להמשפחות, לנכים, ולקשישים.

 

ל"כלכליסט" נודע שבמטה כחלון מתכננים להסביר לציבור שאם לא יעניקו את קולם לרשימת כולנו, הם עלולים לאבד את תוכנית מחיר למשכן, את סבסוד הצהרונים, את העלאת קצבאות הנכים ואת והטבות המס למשפחות ולאימהות חד־הוריות. במפלגה מזהירים שהפעימות השלישית והרביעית בהעלאת קצבאות הנכים לא עוגנו בחקיקה, ולא ברור אם שר אוצר אחר יממשן.

 

תעמולת הבחירות של נתניהו, שמסרב בינתיים להקדמת הבחירות, צפויה להתבסס על האשמת שותפיו הקואליציוניים ב"הפלת ממשלת ימין".

בפגישות עם ראשי המפלגות הזהיר אותם נתניהו מחזרה על "הטעות ההיסטורית של 92’, כשהפלת ממשלת הימין העלתה לשלטון את השמאל והביאה על מדינת ישראל את אסון אוסלו".  

 

בסקר שערכה חברת החדשות בשבוע שעבר קיבלה כולנו 8 מנדטים לעומת 6־7 בחודשים האחרונים.

הקרב על הקופון

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט אמר הערב בתוכנית פגוש את העיתונות כי "אין ממשלה כי הרוב בכנסת הצטמק ל-56 מנדטים". לדבריו, אין היום ממשלה ואין ממשלת ימין ויש ללכת לבחירות.

בליכוד דוחים את דבריו של בנט - אין סיבה ללכת לבחירות ואסור להפיל את ממשלת הימין. בנט חייב לגלות אחריות ולא לתת יד להפלת הממשלה שיכולה לכהן עוד כשנה.

בכירים בש״ס אמרו הערב: ״תנועת ש״ס לא מתנגדת לבחירות. ש״ס מוכנה לללכת לבחירות בכל מועד, לאחר ההישגים המצויינים שהשיגה בבחירות לרשויות המקומיות. אולם, אם רה״מ רוצה להמשיך עם הממשלה הנוכחית, ש״ס תתמוך בכך״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
כחלון לא עובר את אחוז החסימה
מבדיקות שעשיתי כחלון לא יעבור את אחוז החסימה. שאלתי מאות אנשים למי הם מצביעים מצאתי הרבה שהצביעו בעבר לכחלון לא מצאתי אפילו אחד שמתכוון להצביע לכחלון שוב. כחלון הצליח בפעם הקודמת כי כולם חשבו שהוא ימני אפילו יותר מביבי. וגם חשבו שהוא מוצלח בכלכלה אחרי מה שעשה עם הטלפונים. היום כולם יודעים שהוא שמאלן שמתחנף לתקשורת השמאלנית וכולם יודעים שהוא נכשל בתפקידו כשר אוצר עם הגרעון שהביא לנו ויודעים גם שבגללו המדינה מוצפת סודנים ובגללו בגצ שולט עלינו ובגללו אנחנו נאלצים לשלם כסף למימון ערוץ "כאן" השמאלנ
ניר  |  24.11.18
לכל התגובות