אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל נגד סקוטלנד ביום שלישי. יהיה בסדר? צילום: עוז מועלם

ישראל נגד סקוטלנד ביום שלישי. יהיה בסדר?

אמנם בישראל אוהבים למדוד מאמנים לפי מבחן התוצאה, בייחוד אם מדובר במאמן זר, אבל בלי קשר לתוצאה בסקוטלנד, ניתן לראות שהרצוג כבר מתחיל להניח את היסודות לקראת הקמפיינים העתידיים

18.11.2018, 12:02 | יוסי מדינה
1. למרות שהמשחק נקבע לפני שבועות ספורים, משחק הידידות הזה הוא הירושה האחרונה מהחשיבה הישנה שסבבה את הנבחרת. כולם ידעו שישראל תהיה חייבת לשחק משחק ידידות בחלון הזה, ועדיין התעכבו עם הקביעה שלו בגישת ה"יהיה בסדר" המסורתית.

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת ישראל נגד גואטמלה. תחושות טובות, צילום: עוז מועלם נבחרת ישראל נגד גואטמלה. תחושות טובות | צילום: עוז מועלם נבחרת ישראל נגד גואטמלה. תחושות טובות, צילום: עוז מועלם

יכול להיות שאם ההחלטה הייתה לחלוטין בידיים של ווילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג, הנבחרת הייתה קובעת בזמן משחק מול יריבה אחרת, כזו שתשמש כהכנה קצת יותר משמעותית מאשר גואטמלה לקראת המשחק מול סקוטלנד. עם זאת, הנבחרת תצא לגלאזגו אחרי משחק מול יריבה שלא מהווה מבחן טקטי משמעותי, אבל לפחות הצליחה להרים את המורל עם ניצחון משכנע.

2. את סבב המשחקים הקודם נבחרת ישראל סיימה עם שני ניצחונות ושאלה אחת גדולה - האם לערן זהבי עדיין יש מקום בנבחרת?

ההופעה של זהבי מול גואטמלה הראתה שוב את מה שרבים יודעים - לערן זהבי יש מקום בנבחרת וגם אנדי הרצוג חוזר ומבהיר פעם אחר פעם שהוא יהיה חלק מהנבחרת כל עוד הוא כשיר. מה שכן, הנבחרת בעידן הרצוג מראה שהיא כבר פחות תלויה בשחקן כזה או אחר. הנבחרת יכולה ליהנות מערן זהבי, אבל יכולה להסתדר גם בלעדיו.

3. שחקן אחר שעמד במרכז העניינים לאחרונה הוא מואנס דאבור. שחקנה של רד בול זלצבורג לא מפסיק לכבוש העונה, אבל בנבחרת הוא לא מצא את הרשת. שני המשחקים הקודמים בליגת האומות עזרו לדאבור לצבור ביטחון ולבסס את מעמדו כשחקן הרכב לגיטימי.

במשחק הידידות מול גוואטמלה, דאבור מצא את הרשת פעמיים. אלו היו השערים הראשונים שלו בנבחרת מאז 2015, אז כבש במוקדמות היורו מול אנדורה. יכול להיות ששני השערים הללו הם אלו שיסמנו את תחילת הדרך החדשה של דאבור בנבחרת, בה הוא לא רק שחקן הרכב לגיטימי, אלא גם אחד הכובשים הבולטים.

דאבור (ארכיון), צילום: אורן אהרוני דאבור (ארכיון) | צילום: אורן אהרוני דאבור (ארכיון), צילום: אורן אהרוני

4. ברור לכולם שבמצב הנוכחי של הכדורגל הישראלי יש צורך בתהליך עמוק של בנייה לטווח ארוך. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות שילוב של שחקנים צעירים בנבחרת הבוגרת. דיא סבע משתלב בנבחרת וכבש כבר שלושה שערים, כולל צמד מול גואטמלה. בנוסף, שני שחקנים צעירים קיבלו הזדמנות להשתלב במשחק הידידות: דן גלזר בן ה-22 ומנור סולומון בן ה-19, שניהם בהופעה שנייה בנבחרת.

אמנם בישראל אוהבים למדוד מאמנים לפי מבחן התוצאה, בייחוד אם מדובר במאמן זר. בלי קשר לתוצאה בסקוטלנד, ניתן לראות שהרצוג כבר מתחיל להניח את היסודות לקראת הקמפיינים העתידיים.

5. שנים רבות עברו מאז הפעם האחרונה שנבחרת ישראל הגיעה למשחק מכריע שבו היא תלויה בעצמה. כדי להוסיף על הסיטואציה הלא רגילה, נבחרת ישראל נמצאת גם במצב שבו היא לא חייבת לנצח, אלא יכולה להסתפק בתיקו בלבד.

הדבר הכי ישראלי לעשות במצב כזה הוא לסגור את המשחק ולנסות להוציא תיקו. אם הנבחרת תשרוד משחק חוץ קשה מול סקוטלנד עם טקטיקה כזו, אפשר לסמן עוד שינוי בנבחרת, שהתקשתה לאורך השנים לשחק על תוצאה. לעומת זאת, אם שחקני הנבחרת יעלו כדי לנצח בכל מחיר וגם יצליחו להשיג את זה, אפשר להגיד שהשינוי בנבחרת הוא הרבה יותר גדול ממה שאנחנו חושבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות