אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשד למידע פנים באל על: בכירים נוספים נחקרים ברשות ני"ע צילום: סיוון פרג'

החשד למידע פנים באל על: בכירים נוספים נחקרים ברשות ני"ע

במרכז החקירה נמצא פיני גינזבורג, בעל השליטה (7.9%) ודירקטור בחברה, שעל פי החשד ניצל מידע מוקדם על דו"חות כספיים רעים ברבעון השני של 2017, כדי למכור 2% ממניות החברה שהיו בידו בהיקף של 33.6 מיליון שקל. בכך הוא נמנע מהפסד של כ-7 מיליון שקל

18.11.2018, 11:43 | תומר גנון

בכירים נוספים באל על נחקרים הבוקר (א') במשרדי רשות ני"ע ת"א במסגרת החשד לשימוש במידע פנים בחברת התעופה הבורסאית.

במרכז החקירה שנפתחה בשבוע שעבר נמצא פיני גינזבורג, בעל השליטה (7.9%) ודירקטור וכן אחד הנאשמים המרכזיים בפרשת קרטל המסעות לפולין.

בין בכירי החברה שנחקרו בשבוע שעבר כעדים במשרדי הרשות, נמצאים בין היתר גונן אוסישקין, מנכ"ל החברה; יוסי בראזני, סמנכ"ל תחזוקה והנדסה; אריאל שוורצברג, כלכלן החברה; יעקב שחר, גזבר החברה ורונית דורנבושט, אנליסטית בחברה.

על פי החשד בחקירה, גיזנבורג ניצל מידע מוקדם על דו"חות כספיים רעים שפרסמה החברה ברבעון השני של 2017, כדי למכור 2% ממניות החברה שהיו בידו בהיקף של 33.6 מיליון שקל.

פיני גינזבורג. במרכז החקירה, צילום: בועז אופנהיים פיני גינזבורג. במרכז החקירה | צילום: בועז אופנהיים פיני גינזבורג. במרכז החקירה, צילום: בועז אופנהיים

בחודש אוגוסט 2017, עם פרסום הדו"ח הכספי לרבעון השני, ירדה מניית החברה ב-18.6% ביומיים שלאחר הדיווח. בכך נמנע גינזבורג מהפסד של כ-7 מיליון שקל.

בנוסף על פי החשד, במסגרת מכירת המניות על יד גינזבורג שנעשתה בעסקאות מחוץ לבורסה, הניע גינזבורג את הצד הרוכש לרכוש את מניות החברה תוך העלמת עובדות מהותיות שהיו בנוגע למידע הפנים.

בית משפט השלום בת"א שחרר את גינזבורג ביום חמישי למעצר בית שיסתיים היום. במסגרת תנאי השחרור של גינזבורג, המיוצג על ידי עו"ד אורן אדרת, הוא יפקיד ערבות של 800 אלף שקל, ויקבל צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

ביולי האחרון הגישה רשות הגבלים עסקיים כתב אישום נגד גינזבורג בפרשת קרטל המסעות לפולין, על עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והסדרים כובלים. על פי החשד, גינזבורג, באמצעות חברת הלל שבבעלותו, תיאם הצעות מחיר עם חברות אחרות שהטיסו משלחות נוער בין השנים 2010 עד 2016, בהתאם למכרזים של משרד החינוך. לאחרונה אישר בית המשפט המחוזי בירושלים להקפיא 23 מיליון שקל לחברת הלל ולגינזבורג במסגרת הפרשה.

ד"ר צבי גבאי ממשרד ברנע המייצג את רונית דורנבושט מסר: "מרשתי לא נחקרה באזהרה והתשאול שלה נדרש לצורך מסירת מידע בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות