אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "הליכה לבחירות בתקופה ביטחונית רגישה היא חזרה על טעויות העבר" צילום: אי פי איי

בחירות 2019

נתניהו: "הליכה לבחירות בתקופה ביטחונית רגישה היא חזרה על טעויות העבר"

בישיבה הבוקר קרא נתניהו להימנע מהפלת הממשלה; נתניהו: "כשגורמים בקואליציה הפילו את הממשלה בעבר קיבלנו את אסון אוסלו ואת אסון האינתיפאדה"; שקד: "ההצדקה היחידה להמשך הממשלה היא מינוי בנט כשר ביטחון"

18.11.2018, 12:06 | צבי זרחיה

הממשלה התכנסה ביום דרמטי לעתידה - וראש הממשלה קרא לעשות הכול כדי למנוע את הפלתה. בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א') התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למשבר הפוליטי ואמר כי "בימים האחרונים שוחחתי עם כל ראשי הקואליציה, הערב אפגש עם שר האוצר כחלון, בניסיון אחרון למנוע את הפלת הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

"בתקופה ביטחונית רגישה זו לא צריך ולא נכון ללכת לבחירות. אנחנו זוכרים היטב מה קרה כשגורמים בתוך הקואליציה הפילו את ממשלות הליכוד ב-1992 וב-1999, וקיבלנו את אסון אוסלו ואת אסון האינתיפאדה. צריך לעשות כל מה שניתן לעשות כדי להימנע מחזרה על הטעויות הללו".
     

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום : אמיל סלמן, צילום פול ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום : אמיל סלמן, צילום פול ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום : אמיל סלמן, צילום פול

 
       

שרת המשפטים איילת שקד אמרה הבוקר לנתניהו כי ההצדקה היחידה להמשך כהונת הממשלה היא מינויו של יו"ר מפלגתה ושר החינוך נפתלי בנט כשר הביטחון.

בנט הציב זאת בסוף השבוע כאולטימטום, אבל למרות פגישתם של בנט ונתניהו ביום שישי האחרון, החליט נתניהו לקחת לעצמו את תיק הביטחון. בנט אמר אמש שיש ללכת לבחירות כי הממשלה לא יכולה לתפקד עם 61 ח"כים ובהם ח"כים מורדים.

שקד אמרה הבוקר כי "ההצדקה היחידה להמשך קיומה של הממשלה עד נובמבר 2019 היא שבנט יבצע מהפכה בביטחון ויחזיר לישראל את ההרתעה שאבדה תחת ליברמן בשנתיים האחרונות, ויסייע להחלץ ממשבר האמון הביטחוני הקשה".

עוד אמרה כי "ללא זה, זו ממשלה שנקראת ימנית אך בפועל מקיימת מדיניות שמאל. לציבור נמאס להצביע ימין ולקבל שמאל, והמשך ממשלת שמאל מקרטעת יסכן את שלטון הימין. לכן יש לגשת לבחירות בהקדם על מנת להקים ממשלה חדשה בראשות נתניהו, כאשר הבית היהודי היא המפלגה החזקה לימינו, כך שסוף סוף נצביע ימין ונקבל ימין".

השרה התייחסה לפעילותה בממשלה הנוכחית ואמרה כי "את מה שהיה לעשות, כמו מינוי שופטים, שינוי תפיסה בעמדות המדינה בבג"ץ, חוק ההסדרה, אוניברסיטת אריאל ודברים רבים נוספים, כבר עשינו.

"ומה שעוד צריך להיעשות, כמו פסקת התגברות, הוצאת מסתננים, פינוי חאן אל אחמר, החזרת ההתרעה ומניעת כספי מחבלים, כבר ברור שלא ייעשה תחת ממשלה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות