אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי בדרכה להפוך לחברת סייבר: רכשה את Cylance ב-1.4 מיליארד דולר צילום: אלכס קולומויסקי

בלקברי בדרכה להפוך לחברת סייבר: רכשה את Cylance ב-1.4 מיליארד דולר

סיילנס פיתחה שורת פתרונות לאבטחת נקודות קצה ותשתיות ייצור בארגונים; הרכישה צפויה להאיץ את הפיכתה של החברה הקנדית הוותיקה לספקית שירותי סייבר ארגוניים - תחום בו אין הרבה תאגידים גדולים מתמחים, כשהביקוש בצמיחה

18.11.2018, 13:33 | רפאל קאהאן

בלקברי הודיעה שרכשה את חברת הסייבר Cylance בכ-1.4 מיליארד דולר. לפי דיווח של CNBC, הרכישה נועדה להאיץ את הפיכתה מחברת חומרה ותקשורת למפתחת בתחום אבטחת המידע. בלקברי ביצעה מספר רכישות בתחום זה, כשסיילנס היא הגדולה ביותר: מדובר בחברת סייבר בוגרת בעלת מאות לקוחות מרשימת פורצ'ן 500, ועוד כ-3,500 לקוחות תאגידיים. היא מתמחה ביישומי אבטחת נקודות קצה, חומרת אבטחה ייעודית והגנה על מערכי ייצור.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה תואמת היטב את האסטרטגיה של מנכ"לה ג'ון צ'ן, שמרחיק אותה מעסקי הטלפוניה והתקשורת הארגונית כבר שנים. החברה היתה מזוהה עם אבטחה בזכות תשתית השרתים המוגנת שלה, אך עתה צפויה להתקדם אל תחום הסייבר הארגוני ולהפוך אותו לליבת פעילותה.

ג ג'ון צ'ן, מנכ"ל בלקברי | צילום: אלכס קולומויסקי ג

לפני ארבע שנים נטשה בלקברי את ייצור הטלפונים והעבירה את זכויות המותג ל-TCL הסינית, ומכרה את תשתית הייצור האחרונה שלה בתחום החומרה לפני יותר משנתיים. ואולם, עדיין עסקה בתחום המובייל: החברה ביצעה תהליכי הקשחת אבטחה למערכת ההפעלה אנדרואיד עבור לקוחות שונים, ומשווקת כלי ניהול מכשירים עבור ארגונים, כלים שנמכרים במכשירי TCL.

עוד תחום בו מנסה החברה להתפתח הוא אינטרנט הדברים; בלקברי רכשה בעבר את QNX שהתמחתה במערכות בידור למכוניות, והפכה אותו לקו מוצרי מדיה לרכב מקוון. תחום אינטרנט הדברים, בתוכו גם הרכב האוטונומי, חשוף לבעיות אבטחה רבות, בין היתר בשל היעדר תקנים סדורים - דבר שמנסה בלקברי לשנות. בין היתר, רכשה לשם כך חברות ייעוץ בתחום האבטחה.

הפיבוט לתחום הסייבר הוא מהלך הגיוני מצד בלקברי, שצפוי לקחת עוד זמן. בשוק אין הרבה חברות אבטחה גדולות מאוד, שמציעות קשת מוצרים רחבה. לפיכך, צריכים ארגונים לחתום עם הרבה ספקים ולקבל הרבה מוצרים, מה שיוצר עומס תפעולי. גם בתחום ייעוץ האבטחה יש ואקום מסוים; גופים גדולים כ-PWC, BDO ו-IBM מציעים שירותים שכאלה, אך לא מדובר בחברות שמתמחות ייעודית באבטחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
פתרתי את הUI הגרוע כעת של סירי בiOS 13.
סירי תיקרא Massages Siri להודאות מיידיות ופשוט תדבר אלייך בקול עם הודאת פופ אפ למעלה באפלקציה או ספארי בלי לעבור למסך שחור. אלא באותו מסך למשל קרייג ואדי תכינו את המצגת בMassages או טוויטר אפילו באותה אפלקציה בלי לציין אפלקציה ואפילו בפייסבוק אם זה לא יעיל כל כך לדואר אלקטרוני או סלאק או Pages או KeyNote מלבד תרגום או רישום מילה או הוספת קישור , קובץ או תמונה. כמו כן זה יעיל לפקודות מסויימות בLogic Pro או Final Cut Pro עם מאות פקודות למשל ערבל ל10 שניות או שמורה וכנ״ל באפלקציית Clips ועוד אלפי אפלקציות כמו אדובי באייפד או באייפון ואפילו לApple Pencil למשל עבור לשפיץ גדול יותר. כל דה בהודאת פופ אפ עם סירי שמדברת בתוך האפלציה. אפילו באמאזון. קדימה לעבודה!
מנכ״ל אפל  |  18.11.18