אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרזה מיי: הדחתי מהתפקיד תעכב את השלמת הברקזיט צילום: איי אף פי

תרזה מיי: הדחתי מהתפקיד תעכב את השלמת הברקזיט

20 חברי פרלמנט בבריטניה פירסמו מכתבים התומכים בהצבעה על הדחת ראש הממשלה תרזה מיי, מספר התומכים צריך להגיע ל-48 כדי שההצבעה אכן תתקיים - עשויה להתקיים כבר מחר; מיי: אסור להגיע לדחיית הברקזיט או לניסיונות לבטלו

18.11.2018, 13:45 | שירות כלכליסט
ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי אמרה היום (א') שכמות מכתבי התומכים בהצבעת אי אמון בפרלמנט לא הגיעה לסף הדרוש כדי שהצבעה שכזו אכן תיערך.

קראו עוד בכלכליסט

על פי תקנות המפלגה השמרנית, יש צורך ב-48 מכתבי אי אמון במיי כדי להעלות את אפשרות הדחתה להצבעה. עד כה פורסמו לפחות 20 מכתבים כאלה וכנראה יש נוספים שנשלחו אך לא פורסמו. במקרה בו 48 חברי פרלמנט שמרנים יתמכו בהצבעת אי אמון, תיערך הצבעה בה ראש הממשלה תזדקק ליותר מ-50% מהקולות כדי להישאר בתפקידה.

אם מיי תישאר בתפקיד, לא יהיה ניתן לאתגר את מעמדה במשך שנה לפחות. ההצבעה, אם תתקיים, עשויה להתרחש כבר מחר.

בניין הפרלמנט בלונדון, צילום: Rob Stothard בניין הפרלמנט בלונדון | צילום: Rob Stothard בניין הפרלמנט בלונדון, צילום: Rob Stothard

             

בראיון לסקיי ניוז אמרה מיי שהיא עומדת לנסוע לבריסל להיפגש עם נשיא נציבות האיחוד האירופי ז'אן קלוד יונקר, ושאם עסקה כלשהי תגיע להצבעה בפרלמנט, על המחוקקים לזכור את הציפייה מהם לממש את הברקזיט. אם לעומת זאת הפרלמנט יצביע נגד העסקה, הממשלה תצטרך להעלות הצעות לגבי הצעדים הבאים.

מיי, שצריכה את אישור הפרלמנט להסכם הפרישה מהאיחוד האירופי, אמרה בשבוע שעבר שהשיגה תמיכה מספקת משריה הבכירים כדי להתקדם עם טיוטת הסכם הברקזיט שבידיה. זאת לאחר שזכתה בתמיכה מצד פקידים באיחוד מוקדם יותר בשבוע שעבר.

          

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, צילום: אי פי איי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי | צילום: אי פי איי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, צילום: אי פי איי

           

בינתיים ירד הפאונד לרמה של 1.283 דולר, מרמתו הקודמת של 1.299 דולר שנרשמה ביום חמישי. המטבע הבריטי עבר שבוע תנודתי עקב אי הוודאות סביב עתיד טיוטת הסכם הברקזיט של מיי בפרלמנט, והתחזית עבור המטבע היא להיחלשות נוספת ככל שתימשך אי הוודאות סביב מנהיגותה של מיי.

מיי אמרה לסקיי ניוז שהחלפת המנהיגות בהחלט לא תקל על המשא ומתן עם האיחוד האירופי. היא הוסיפה שאסור לבריטניה להגיע למצב בו הברקזיט נדחה או שנעשים נסיונות לבטלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות