אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "בתקופה כזו לא מפילים ממשלה ולא הולכים לבחירות" צילום: Ynet

נתניהו: "בתקופה כזו לא מפילים ממשלה ולא הולכים לבחירות"

על רקע המשבר הקואליציוני, ולאחר פגישה עקרה עם משה כחלון, מסר ראש הממשלה הצהרה. נתניהו: "היום אני נכנס בפעם הראשונה לתפקיד שר הביטחון". מוקדם יותר אמרו מקורביו כי הוא משאיר בידיו את תיק הביטחון חרף דרישת בנט

18.11.2018, 20:15 | צבי זרחיה
"בענייני ביטחון אין מקום לפוליטיקה אין מקום לשיקולים אישיים. כשאני מקבל החלטות בנושא ביטחון אני עושה זאת בצורה עניינית מתוך דאגה לבטחון אזרחינו לבטחון חיילינו. היום אני נכנס בפעם הראשונה לתפקיד שר הביטחון. אתם רואים רק תמונה חלקית של מערכה רחבת היקף שאנחנו עדיין בעיצומה ואני מחויב להשלימה כדי להביא בטחון מלא לכל תושבי ישראל. יש לי תוכנית ברורה, אני יודע מה לעשות ומתי לעשות ואנו נעשה זאת. לא תמיד הדברים נראים בבירור באותו רגע. לא ניתן להציג את הפרטים הביטחוניים המלאים". כך לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה מיוחדת לתקשורת. עוד הוסיף נתניהו, "בתקופה כזו לא מפילים ממשלה ולא הולכים לבחירות.
 
"כשנחתם הסכם הגרעין עם אירן והוא נראה כעובדה מוגמרת ידעתי מה צריך לעשות ועשיתי. לא היססתי לרגע יצאתי נגד כל העולם, לרבות נשיא ארה"ב הקודם. פעלתי בכל דרך להביא לביטול ההסכם ולהשבת הסנקציות על אירן, וכך קרה.
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה הערב, צילום: Ynet ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה הערב | צילום: Ynet ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה הערב, צילום: Ynet

"כך יקרה גם עכשיו בנושא הביטחון. אנחנו נגבר על אויבינו. אני אומר זאת בלי להמעיט כהוא זה מהאתגר שלפנינו. הדבר יהיה כרוך בהקרבה, אבל אין לי שום ספק שאנחנו נגבר על אויבינו. מניסיוני אני אומר לכם שאנחנו נמצאים באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר ובתקופה כזאת לא מפילים ממשלה ולא הולכים לבחירות זה חוסר אחריות. אנחנו בעיצומה של מערכה ובאמצע המערכה לא נוטשים ולא משחקים בפוליטיקה. בטחון המדינה הוא מעבר לפוליטיקה ומעבר לשיקולים אישיים. ולכן אני עושה כל מאמץ למנוע בחירות מוקדמות מיותרות.

"אמרתי לראשי המפלגות – אל תפילו את הממשלה בעיתוי בטחוני רגיש זה. אסור לחזור על הטעות שעשו ב-92 וב-99 כשהפילו ממשלת ליכוד והביאו ממשלות שהביאו לנו את הסכם אוסלו ב-92 ואת האינתיפאדה ב-99. אני מקווה שכל השותפים יגלו אחריות אני מאמין שמצריך להמשיך יחד למעו מדינת ישראל ולמען בטחון ישראל".

מוקדם יותר הסתייימה ללא תוצאות הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון, שהתקיימה הערב בקרייה בתל אביב. השניים קבעו להיפגש "בהמשך השבוע".

נתניהו ניסה לשכנע את כחלון שלא להקדים את הבחירות, אך לא הצליח. כחלון התעקש על הקדמת הבחירות לנוכח העובדה שהקואליציה לא תוכל לתפקד עם 61 חברי כנסת. הם סיכמו להיפגש עוד כמה ימים שוב. כעת עיני המערכת הפוליטית נשואות לעבר רה"מ שצפוי למסור הצהרה לתקשורת בתוך זמן קצר, שתשודר בשידור חי.

במקביל למסיבת העיתונאים שכינס הערב נתניהו, גם בנט ושרת המשפטים איילת שקד צפויים למסור מחר (ב') הצהרה בכנסת.

 

משמעות סיום הפגישה בין נתניהו לכחלון בלא תוצאות היא שהמשבר הפוליטי בעיצומו. כחלון הכריז במוצ"ש שחברי סיעתו יצביעו ביום רביעי בעד הצעת החוק לפיזור הכנסת שתועלה להצבעה בקריאה הטרומית, אלא אם נתניהו ישלוף שפן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות