אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל עלולה לסגור את שירות החדשות שלה באירופה, אם יוטל עליו מס חדש צילום: שאטסטוק

גוגל עלולה לסגור את שירות החדשות שלה באירופה, אם יוטל עליו מס חדש

חקיקה שמתגבשת באיחוד תחייב שירותי אצירת תוכן לשלם לבעליו - גם בתחום החדשות; שירות גוגל News, שנשען על לינקים לאתרי חדשות, כבר נסגר בעבר בספרד בשל חקיקה מקומית. בכיר בגוגל טען שסגירת גוגל ניוז באיחוד כולו תגרום להפסדים בקרב בעלי התוכן

19.11.2018, 09:26 | עומר כביר
גוגל עלולה לסגור את פעילותו של שירות עדכוני החדשות גוגל News באיחוד האירופי, אם יחליט האיחוד להטיל מס על הצגת קישורים לכתבות חדשותיות - כך אמר סגן נשיא גוגל לחדשות, ריצ'ארד ג'ינגראס, בראיון לגארדיאן. "אנחנו לא רוצים לסגור שירותים, אבל החברה מאוד מודאגת מההצעה הנוכחית", אמר.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ג'ינגראס, העתיד של גוגל ניוז תלוי בנכונות של האיחוד לשנות את הניסוח בהצעת חוק בנושא. "לא נוכל לקבל החלטה לפני שנראה את הנוסח הסופי", אמר לגארדיאן.

מאיימת בנימוס. גוגל, צילום: pixabay מאיימת בנימוס. גוגל | צילום: pixabay מאיימת בנימוס. גוגל, צילום: pixabay

הבכיר הזכיר שבפעם האחרונה שממשלה ניסתה לגבות מגוגל תשלום על קישורים, ב-2014 כשספרד אישרה חוק שחייב אתרי אגרגציה לשלם לאתרי חדשות, גוגל הגיבה בסגירת גוגל ניוז במדינה. הדבר, איים ג'ינגראס, הוביל לירידה בתעבורה של אתרי החדשות: "אנחנו לא רוצים שזה יקרה באירופה. מה שאנחנו רוצים עכשיו זה לעבוד עם בעלי העניין השונים".

ג'ינגראס ציין עוד שגוגל לא מייצרת הכנסות ישירות מהשירות. "אין פרסומות בגוגל ניוז", הוא אמר. "זה לא מוצר שמייצר לגוגל הכנסות. אנחנו חושבים שזה שירות בעל ערך לחברה. אנחנו גאים להפעיל אותו כחלק משורה של שירותים שאנשים משתמשים בהם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות