אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: צוקרברג העביר את פייסבוק ל"מצב מלחמה" - והבריח בכירים משורותיה

דיווח: צוקרברג העביר את פייסבוק ל"מצב מלחמה" - והבריח בכירים משורותיה

מנכ"ל פייסבוק כינס את צמרת החברה ושלוחותיה במאי האחרון, והודיע על אימוץ גישה ניהולית תקיפה ביותר לאור שורת הכשלונות של הרשת החברתית והביקורת שספגה. לפי מקורות הוול סטריט ג'ורנל, מדיניות זו הובילה לעזיבת מייסדי אינסטגרם ואף גרמה לשריל סנדברג, יד ימינו, לחשוש למשרתה

19.11.2018, 09:43 | עומר כביר
מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, זימן ביוני האחרון 50 מבכירי החברה לפגישה מיוחדת, במהלכה אמר להם שפייסבוק בעיצומה של "מלחמה" ושהוא מתכוון להתחיל להוביל את החברה בהתאם - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל. גישה זו, אומרים מקורות, הביאה לזעזועים ניכרים בפייסבוק ולפרישתם של כמה בכירים.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק נמצאת בימים אלו בעיצומו של שערורייה חדשה, לאחר שהניו יורק טיימס חשף בשבוע שעבר את הכשלים, השקרים, התחמונים ואפילו הפייק ניוז שהפיצה החברה בשנתיים האחרונות במאמציה להתמודד עם פרשות כמו ההתערבות הרוסית בבחירות 2016 וקיימברידג' אנליטיקה.

נערך לקרב. צוקרברג נערך לקרב. צוקרברג נערך לקרב. צוקרברג

כעת, הוול סטריט ג'ורנל שופך אור על מה שאירע בתוך החברה בחודשים האחרונים ויכול להסביר אירועים כמו פרישתם הפתאומית של מייסדי אינסטגרם, קווין סיסטרום ומייק קריגר, בספטמבר.

צוקרברג עובר לעמדת הסתערות 

לדברי מקורות, בפגישה הגורלית ביוני אמר צוקרברג שבעתות שלום יכולים בכירים לפעול לאט יותר כדי לוודא שכולם מסכימים עם החלטותיהם. ואולם, מכיוון שפייסבוק נמצאת תחת מצור מצד מחוקקים, משקיעים ומשתמשים זועמים הוא צריך לפעול בהחלטיות רבה יותר.

צוקרברג הוסיף שהשנה יקדיש את עצמו לתיקון פייסבוק, ושהוא סבור שסגנון ניהולי נוקשה יותר נחוץ כדי להתמודד עם האתגרים הפנימיים והחיצוניים של החברה. התוצאה המיידית של הפגישה היתה מתחים חדשים בין צוקרברג לסמנכ"לית התפעול שריל סנדברג, שנחשבת לאחד האנשים הקרובים אליו בחברה ולמספר 2 שלו.

סנדברג וצוקרברג, צילום: איי פי איי סנדברג וצוקרברג | צילום: איי פי איי סנדברג וצוקרברג, צילום: איי פי איי

המנכ"ל מאמין שפייסבוק לא פעילה מהר מספיק ברגעים קריטיים ולחץ על המנהלים הבכירים להציג התקדמות מהירה יותר בפתרון בעיות כמו צמיחה איטית ואבטחה הפלטפורמה. הוא גם הביע תסכול מהאופן שבו התמודדה החברה עם גלי הביקורת שספגה בשנה האחרונה. ביום שישי, בעקבות חשיפת הניו יורק טיימס, המתח בחברה ניכר היטב כשבמהלך פגישה עם עובדים במטה בפייסבוק במנלו פארק תקף צוקרברג את הפרסום כ"בולשיט".

צוקרברג בעט את מייסדי אינסטגרם בדרך אל הכסף הגדול קווין סיסטרום ומייק קריגר הודיעו על עזיבת אפליקציית שיתוף התמונות כשברקע יחסים עכורים עם מנכ”ל החברה־האם פייסבוק. השניים מתנגדים לחזון של מארק צוקרברג שכולל יותר פרסום ואינטגרציה של אינסטגרם עם הרשת החברתית עומר כביר, 4 תגובותלכתבה המלאה

אחת התוצאות הישירות של הפגישה ביוני ושינוי סגנון הניהול של החברה היתה פרישה של בכירים שונים, בהם גם מייסדי אינסטגרם. לפי הדיווח, סיסטרום וקריגר עזבו את החברה בעקבות התעקשותו של צוקרבג לשתף מידע מיקום של משתמשי האפליקציה עם הרשת החברתית, במטרה לאפשר הצגת פרסומות ממוקדות יותר. שיתוף זה החל להיבחן זמן קצר לאחר פרישתם.

הכיסא המתנדנד של סנדברג

מוקדם יותר השנה, באביב, צוקרברג האשים את סנדברג והצוות שלה בהשלכות הציבוריות של קיימברידג' אנליטיקה, ואמר לה שהיא היתה צריכה להיות אגרסיבית יותר בהקצאת משאבים לבחינת תוכן בעייתי באתר. לאחר הפגישה אמרה סנדברג למקורבים שהיא חוששת למשרתה.

עם זאת, בחודשים האחרונים היה צוקרברג מרוצה מהשיפורים בפייסבק. בשיחות פרטיות עם בכירים הוא אמר שחלק מהתגובה לקיימברידג' אנליטיקה היא "היסטריה" והתלונן שפייסבוק לא מנהלת את התגובה שלה בצורה יעילה. מנגד, מקור אחר (לפי איך שהוא מתואר בכתבה כ"גורם שמכיר את חשיבתו של צוקרברג" אפשר לשער שמדובר בצוקרברג עצמו או בצוות הדוברות שלו) אמר שהמנכ"ל לא זוכר שהשתמש במילה "היסטריה" בנוגד לקייבמרידג' אנליטיקה, שהוא מתייחס לסוגיות ברצינות ושפייסבוק השקיעה מיליארדים באבטחה ובטיחות.

מפייסבוק נמסר בתגובה: "בהחלט היינו אטיים מדי לזהות מגוון סוגיות בשנתיים האחרונות, אבל מרגע שזיהינו נקטנו בפעולות חזקות כדי לטפל בהן ולמנוע פגיעה עתידית. ביצענו השקעות משמעותיות בביטחון ובאבטחה. בשעה שאנחנו יודעים שיש לנו עוד הרבה עבודה לעשות, אנחנו מאמינים שהשגנו התקדמות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות