אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת פצלי השמן רא"מ גייסה 28 מיליון שקל בבורסה צילום: איי אף פי

חברת פצלי השמן רא"מ גייסה 28 מיליון שקל בבורסה

ההנפקה נחשבה ליקרה יחסית, משום שכ-11% מהתמורה הכוללת של הגיוס עברה לתשלום ליועצי ההנפקה ולמפיצים

19.11.2018, 15:18 | חזי שטרנליכט

עלויות הגיוס היקרות יחסית לא הרתיעו את המשקיעים ושותפות חיפושי אנרגיה חדשה מצטרפת לבורסה התל אביבית. שותפות רותם אנרגיה ומחצבים (רא"מ) שמתכננת לכרות פצלי שמן במישור רותם בנגב, בכדי להפיק נפט ואף לייצר חשמל, השלימה גיוס בסך של 28.1 מיליון שקל ביום חמישי האחרון ובקרוב יתחילו יחידות ההשתתפות שלה להיסחר בבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה נחשבה ליקרה יחסית, משום שכ-11% מהתמורה הכוללת של הגיוס עברה לתשלום ליועצי ההנפקה ולמפיצים.

כחלק מהגיוס, בעלת השליטה בשותף הכללי, נורת'ווד אקספלוריישן האוסטרלית, תרכוש מניות בשווי של למעלה מ-5.5 מיליון שקל. במסגרת המכרז על פי התשקיף התקבלו 117 הזמנות לרכישת 214,485 אגדים.

התמורה המיידית מהגיוס שתתקבל על ידי הנאמן בגין ההנפקה מסתכמת בסך של 22.5 מיליון שקל. נורת'ווד רוכשת עוד יחידות השתתפות ב-5.63 מיליון שקל שיהיו חסומות. בסה"כ מסתכמת התמורה המיידית ברוטו שתתקבל על ידי השותפות מההצעה לציבור ומההקצאה לבעלת השליטה בשותף הכללי כאמור, ב-28.1 מיליון שקל. את הגיוס הובילו סאפיאנס השקעות וליאור תמר (יועצי ההנפקה) יחד עם דיסקונט חיתום. עורך הדין של ההנפקה הינו עו"ד איתי ברפמן ממשרד עוה"ד ד"ר זאב הולנדר.

פצלי שמן, צילום: בלומברג פצלי שמן | צילום: בלומברג פצלי שמן, צילום: בלומברג

שותפות רא"מ פועלת בתחום האנרגיה והסביבה ומתכננת להקים מתקנים להפקת אנרגיה, אשר יוזנו בפצלי שמן יחד עם פסולת פלסטיק עירונית המיועדת להטמנה. מאחורי רא"מ עומדת משפחת קאסטלה (Castella) האוסטרלית, משפחה של ייננים בעלת שם עולמי, שמחזיקה בשותף הכללי ברא"מ – חברת נורת'ווד אקספלוריישן ישראל (Northwood Exploration Israel).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות