אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "אני לא זקוק לפקחים מימין ולא צריך שישמרו עליי" צילום: לע"מ, ערוץ הכנסת

נתניהו: "אני לא זקוק לפקחים מימין ולא צריך שישמרו עליי"

בישיבה של סיעת הליכוד אמר רה"מ: "יש לנו שנה שלמה עד הבחירות ויש הרבה מה לעשות. אנחנו חייבים לגלות משמעת קואליציונית. אין מורדים, אין חסרים, אף אחד לא עושה דין לעצמו"

19.11.2018, 15:56 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ב') בצהריים בישיבה של סיעת הליכוד, כי "בימים האחרונים דיברתי עם כל ראשי מפלגת הקואליציה ואמרתי שבעת הזו אסור להפיל את הממשלה וחייבים לגלות אחריות. אני שמח שהמאמצים נשאו פרי". זאת בעקבות ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות, ופרישת מפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן מהקואליציה, שעתה עומדת על 61 ח"כים בלבד. נתניהו נפגש הערב עם שר האוצר משה כחלון ועם השר יעקב ליצמן במטרה לייצב את הקואליציה. 

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו הוסיף, כי "יש לנו עוד שנה שלמה עד הבחירות. יש לנו עוד שנה שלמה עם הרבה מה לעשות. אזרחי ישראל מצפים שנמשיך יחד כדי שנביא עוד הצלחות גדולות ועוד הישגים בכלכלה, ביטחון, יחסי חוץ בכל תחום. כדי להמשיך ביחד, אנו חייבים לגלות משמעת קואליציונית. אין מורדים. אין חסרים. אף אחד לא עושה דין לעצמו".

ראש הממשלה המשיך: "יש צורך בהתנהגות הולמת ואחראית של כל חברי הממשלה והסיעות ושל כל חברי הקבינט למען ביטחון ישראל בעיקר בעת הביטחונית הרגישה. אסור שהקבינט יהפוך מכשיר להדלפות ואסור שיהפוך כלי ניגוח פוליטי. ביטחון ישראל הוא מעל לפוליטיקה".

רה"מ בנימין נתניהו, צילום: Ynet רה"מ בנימין נתניהו | צילום: Ynet רה"מ בנימין נתניהו, צילום: Ynet

"אני לא זקוק לפקחים מימין ולא צריך שישמרו עלי", המשיך נתניהו, ברמיזה ברורה לנפתלי בנט, שהודיע היום כי לא יפרוש מהממשלה לאחר שדרישתו לקבל את תיק הביטחון לא נענתה וציין שיפעל לסייע לנתניהו בשמירה על הביטחון. לדברי ראש הממשלה, "אני שומר על המדינה שלנו ועל הביטחון שלנו, ועל הילדים שלנו. הובלתי את המדינה במשך 11 שנים, מול לחצים כבדים מאוד מהקהילה הבינלאומית לעשות ויתורים מפליגים ומסוכנים, לא לבנות אפילו לבנה אחת ביהודה ושומרון. לא היה רה"מ בישראל שהיה נתון ללחצים ועמד בהם".

ח"כ דוד אמסלם (ליכוד), יו"ר הקואליציה, קרא לח"כים למלא אחר ההנחיות הקואליציוניות ואמר "כל אחד לוקח את האחריות כשאנו עם 61 חברי כנסת. כשהכל יושב לך על הראש אתה לא נוסע בלי התקזזות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות