אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Airbnb תסיר מהאתר דירות בהתנחלויות; השר לוין: "נגביל את פעילותה בכל הארץ" צילום: רויטרס

חברת Airbnb תסיר מהאתר דירות בהתנחלויות; השר לוין: "נגביל את פעילותה בכל הארץ"

ענקית השכרת הדירות לטווח קצר הודיעה שתסיר מהאתר 200 דירות להשכרה שנמצאות ביישובים ביהודה ושומרון; שר התיירות: "כניעה מחפירה של החברה"

19.11.2018, 18:15 | עומר כביר ותומר הדר

חברת השכרת הדירות לטווח קצר Airbnb תסיר 200 בתים וחדרים להשכרה שממוקמים בהתנחלויות בגדה המערבית – כך הודיעה הערב (ב') החברה. בתגובה נמסר מטעמו של שר התיירות יריב לוין כי הנחה את משרדו להגביל בתגובה לצעד זה את פעילות החברה בכל הארץ.

"קיימות עמדות מנוגדות ביחס לשאלה האם חברות צריכות לעשות עסקים בשטחים כבושים שנתונים למחלוקת היסטורית בין ישראל לפלסטינים", מסרה החברה בהודעה לעיתונות,"החוק בארה"ב מתיר לחברות כמו Airbnb לבצע עסקים בשטחים אלו. בו בזמן, רבים בקהילה העולמית סבורים שחברות לא צריכות לעשות שם עסקים כי הם מאמינים שחברות לא צריכות להרוויח מאדמות שאנשים נעקרו מהן. אחרים מאמינים שהחברות לא צריכות להפסיק לפעול באזורים אלו".

קראו עוד בכלכליסט

אפליקציית Airbnb, צילום: שאטרסטוק אפליקציית Airbnb | צילום: שאטרסטוק אפליקציית Airbnb, צילום: שאטרסטוק

לדברי החברה, מבחינתה הסוגיה היא האם 200 הדירות הרשומות בהתנחלויות ישראליות בגדה המערבית צריכות להיות זמינות בפלטפורמה שלה: "אנחנו לא מומחים ככל שזה נוגע לסכסוכים היסטוריים באזור זה. הצוות שלנו התמודד עם הסוגיה הזו והתאמצנו להגיע לגישה הנכונה. בעבר, הבהרנו שנפעל באזור בהתאם לחוק. עשינו את זה כי האמנו שלטיול יש ערך משמעותי ושאנחנו רוצים לקרב בין אנשים מכל העולם. הסברנו גם שנמשיך לשאול שאלות, להקשיב למומחים, לשאול את הקהילה שלנו מה היא חושבת ולהמשיך ללמוד.

"מאז, השקענו זמן ניכר בשיחה עם מומחים שונים – כולל כאלו שביקרו את הגישה הקודמת שלנו. כפלטפורמה גלובלית אנחנו חייבים לשקול את ההשפה שיש לנו ולנהוג באחריות. בהתאם, פיתחנו מסגרת עבודה להערכת האופן שבו אלינו להתייחס לרשומות בשטחים כבושים".

לדברי Airbnb , מסגרת זו כללה חמישה שלבים. ראשית, הבנה שכל מצב הוא ייחודי ודורש גישה פרטנית. שנית, התייעצות עם מומחים ועם הקהילה הנוגעת לעניין. שלישית, הערכת סיכוני בטיחות למארחים ולאורחים. רביעית, ניסיון להעריך האם קיום רשומות תורם לקיום סבל אנושי. וחמישית, קביעה האם לקיום רשומות בשטחים הכבושים יש קשר ישיר לסכסוך הגדול יותר באזור. "על סמך מסגרת זו הגענו למסקנה שאנחנו צריכים להסיר רשומות מהתנחלויות ישראליות בגדה המערבית הכבושה, שנמצאות בלב הסכסוך בין ישראלים לפלסטינים", אמרה החברה.

"התקווה שלנו היא שבמוקדם או במאוחר יהיה פתרון לסכסוך ההיסטורי הזה. זוהי תקווה שאפתנית, אבל אנחנו ממשיכים לקוות לשלום בר-קיימא", סיכמו באתר.

יריב לוין זועם

מלשכת שר התיירות נמסר כי השר לוין דורש בתוקף מהנהלת Airbnb לבטל את "ההחלטה המפלה להסיר מהאתר דירות מהיישובים ביהודה ושומרון". לוין הדגיש כי "מדובר בהחלטה מבישה ואומללה ובכניעה מחפירה של החברה. בהנחיית השר לוין החל משרד התיירות לגבש צעדים מידיים להגבלת פעילות החברה בכל הארץ".

במקביל הנחה השר לוין את הנהלת משרדו להוציא לפועל תוכנית מיוחדת לעידוד התיירות והלינה בדירות נופש בכל רחבי יהודה ושומרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
נו נו אנטישמיות זה דבר ישן
אם היינו מלוכדים היינו פשוט מוחקים את עצמינו מהאתר הזה כולם. הבעיה היא שיש ישראלים שחושבים ששטחים זה לא מדינת ישראל. אז שיגידו איזה מדינה זאת? הרעה באה מתוכינו. המלחמה האמיתית והמנצחת היא ליכוד. כשניהיה מלוכדים יהיה קשה להתגבר עלינו. עד אז את הכלים לאנטישמיות אנחנו נותנים בעצמנו.
שרה  |  20.11.18
לכל התגובות