אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הווילות והדירות במאייר של האחים הוניגמן יוצעו למכירה צילום: יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

הווילות והדירות במאייר של האחים הוניגמן יוצעו למכירה

ל"כלכליסט" נודע כי הווילה של יעקב הוניגמן בהרצליה פיתוח צפויה להימכר ב־13.2 מיליון שקל. נכסים נוספים של האחים יועמדו למכירה

20.11.2018, 08:34 | ענת דניאלי

מכירת הנכסים של האחים הוניגמן שנקלעו לחובות ואיבדו את השליטה ברשת האופנה שנושאת את שמם יוצאת לדרך. הווילה של יעקב ואשתו דבורה ברחוב המעפילים 16 בהרצליה פיתוח צפויה להימכר על ידי הנאמן שמונה לנכסיהם עו"ד נדב לב ב־13.2 מיליון שקל בכפוף לאישור בית המשפט המחוזי בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בבית דו־משפחתי. ביתו של יעקב הוא בן 460 מ"ר והוא שוכן על מגרש בן 550 מ"ר, הכולל בריכת שחייה בחצר. לפי חוות דעת שמאית, שווי הבית עומד על 14 מיליון שקל אם יימכר בעסקה בשוק החופשי שאינה נעשית תחת לחץ. במקרה של מכירה תחץ לחץ, חוות הדעת קובעת כי שווי הבית עומד על 11.9 מיליון שקל. כלומר, המחיר שבו הוא צפוי להימכר גבוה בכ־11% מעל המחיר בחוות הדעת.

הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה, צילום: יאיר שגיא הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה | צילום: יאיר שגיא הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה, צילום: יאיר שגיא

גם חלקו השני של הבית הדו־משפחתי, ששייך לאח מיכה הוניגמן, צפוי להימכר. בית זה כמעט זהה לביתו של יעקב: שטחו הבנוי הוא 460 מ"ר אולם שטח המגרש גדול מעט יותר: 556 מ"ר.

הבית של יעקב הועמד למכירה ביוני האחרון, חודשיים לאחר שבית המשפט הוציא לאחים, שחובותיהם עומדים על 320 מיליון שקל, צו כינוס נכסים, והמועד הסופי להגשת ההצעות נקבע לחודש יולי. בסופו של דבר התקבלו שלוש הצעות בלבד עבור ביתו של יעקב, שהיו נמוכות משמעותית מהערכת השמאי ומסכום המינימום שנקבע - 12.1 מיליון שקל. משום כך, קבעו הכונסים שניתן להגיש הצעות עד אמצע חודש אוקטובר ואף שכרו את שירותיו של מתווך.

אלו לא הנכסים היחידים של האחים שעומדים למכירה. יעקב מחזיק בחלק משתי דירות במגדל מאייר בשדרות רוטשילד בתל אביב, שתיהן בקומה ה־33 של המגדל. שטחה של דירת אחת, שכבר אושרה למכירה, עומד על 196 מ"ר עם מרפסת שמש של 11 מ"ר. שווי הדירה מוערך ב־11 מיליון שקל ויתרת המשכנתא שנלקחה עבורה עומדת על 4.6 מיליון שקל נכון לתחילת השנה. גודלה של הדירה השנייה דומה ושווייה מוערך ב־10.4 מיליון שקל.

הנאמן לנכסי הוניגמן עו"ד נדב לב, צילום: אורן אהרוני הנאמן לנכסי הוניגמן עו"ד נדב לב | צילום: אורן אהרוני הנאמן לנכסי הוניגמן עו"ד נדב לב, צילום: אורן אהרוני

הדירה היקרה מבין השתיים הועמדה למכירה ביום חמישי האחרון לאחר שהתקבל אישור בית המשפט. השותפים של הוניגמן בדירות מנסים למכור אותן מאז פברואר 2017. לאור אי ההצלחה, ולאור העובדה שהתשלום עבור דמי ניהול, ארנונה ומשכנתא מגיע ל־40 אלף שקל בחודש, הוחלט לנסות להשכיר אותן. אחת הדירות, זו שאינה עומדת למכירה, המושכרת כעת לתושב חוץ עבור 22 אלף שקל בחודש.

השופט חגי ברנר רמז בהחלטתו מהשבוע שעבר כי בשל הקושי למכור את הדירות של יעקב הוניגמן הוא צפוי לאשר למכור גם את הדירה השנייה בהליך פומבי, "בעיקר משום שהסכום שהציע אחד הרוכשים נופל מהשווי המלא של הדירה" ומשום ש"לשותפיו של החייב ניתנה הזדמנות לפדות את זכויותיו, אך היא הוחמצה משום שההצעה היתה נמוכה יתר על המידה".

הנאמן לב: "למרות המורכבות בניהול התיק וניסיונות חוזרים לעכב הליכים, אנו ממוקדים במטרה - החזרת חובות לנושים בפרק זמן קצר ככל שניתן. בתקופה הקרובה בכוונתי להביא לאישור בית המשפט בקשות למימוש נכסים נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות