אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
234 מיליון שקל בשלושה חודשים: משפחת שטראוס מוכרת מניות צילום: עמית שעל

234 מיליון שקל בשלושה חודשים: משפחת שטראוס מוכרת מניות

מניית שטראוס גרופ בנסיקה מתמדת שהסתכמה ב־12 החודשים האחרונים בעלייה של 19.4%, כולל עלייה של 15% ברווח הנקי ברבעון האחרון. גם מנכ"ל שטראוס ישראל ובכירים נוספים בתאגיד המזון צפויים להכניס מיליונים ממימוש מניות החברה

20.11.2018, 11:09 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הגאות במניית שטראוס גרופ מסדרת למשפחת שטראוס, בעלת השליטה בתאגיד המזון, מימוש חלומי בחודשים האחרונים. בסוף השבוע האחרון מכרה המשפחה מניות בהיקף כספי כולל של 143.6 מיליון שקל, לאחר שבחודשים האחרונים נמשכה העלייה המתמדת במחיר המניה.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת שטראוס, המחזיקה בקונצרן החלב והקפה באמצעות שטראוס החזקות, ירדה בשיעור האחזקה שלה ב־2.16% והיא מחזיקה כעת ב־55.53% מהון המניות של החברה.

        

עפרה שטראוס. יו"ר קבוצת שטראוס, צילום: נמרוד גליקמן עפרה שטראוס. יו"ר קבוצת שטראוס | צילום: נמרוד גליקמן עפרה שטראוס. יו"ר קבוצת שטראוס, צילום: נמרוד גליקמן

          

 

אופרטוניזם או תוכנית

המימוש הנוכחי מצטרף למימוש מניות בהיקף של כ־90 מיליון שקל שבוצע באוגוסט האחרון, לאחר תקופת הדו"חות הכספיים למחצית הראשונה של השנה. יחד עם המימוש באוגוסט, משפחת שטראוס מימשה מניות בהיקף של כ־234 מיליון שקל. גורמים בשוק ההון המקורבים לחברה העריכו בזמנו כי המימוש מגיע כתוצאה מעלייה מתמדת במחיר המניה, ואילו מיכאל שטראוס אמר ל"כלכליסט" בהקשר זה כי מדובר בתוכנית רבת שנים של המשפחה.

בנוסף למשפחת שטראוס, גם צמרת החברה מממשת מניות. מנכ"ל שטראוס ישראל, אייל דרור, מימש שלשום כ־20 אלף אופציות למניות בשער של 85 שקלים למניה בבורסה. מחיר המימוש של מנות האופציות השונות אינו גלוי רשמית והוא לפי תוכנית האופציות של החברה. לפי ההערכות בשוק ההון, בהתחשב במחיר הממוצע למניית שטראוס בתקופה הרלוונטית, המימוש צפוי להזרים לדרור מניות בשווי כספי משוער של כ־360 אלף שקלים.

הסיבה לגל המימושים נובעת לא רק מהצלחת החברה והשיפור בשווי השוק שלה. לעובדי שטראוס ולבכיריה, יש למעשה חלון הזדמנויות מוגבל בזמן שמאפשר להם לממש. החלון תלוי בפקיעת האופציות שמוקצות לתקופה מוגבלת בזמן, הוא מתאפשר לאחר פרסום הדו"חות וטרם הכניסה לרבעון חדש, כך שכאשר התנאים מאפשרים, נוצר רצף של מימושי אופציות.

אל הבכירים מצטרפים עובדים שאינם נושאי משרה, שמימשו בימים האחרונים אופציות נוספות לכ־114 אלף מניות, בסכום כספי המוערך בשוק בהיקף של כ־2 מיליון שקלים. בחודש אוגוסט, מימשו גם בכירים בחברה, ובהם מנכ"ל חברת הקפה הבינלאומית ציון בלאס, מנכ"ל שטראוס מים, רונן זהר ואחרים, אופציות למניות בסכום כולל המוערך בכ־4.7 מיליון שקל.

השמש תמיד זורחת

מניית שטראוס נהנית מגיאות מזה תקופה. ב־12 החודשים האחרונים עלו המניות ב־19.4% ובשנתיים האחרונות ב־44.7%. שווי השוק בו פתחה החברה את המסחר אתמול עמד על 9.7 מיליארד שקל. בין המימוש באמצע אוגוסט האחרון ועד למכירה הנוכחית של משפחת שטראוס שעמדה בפתחו של גל המימושים, טיפסה המניה בעוד כ־7.4%, או תוספת של עוד כ־745 מיליון שקל לשווי השוק של החברה.

ברבעון האחרון דיווחה החברה על עליה של 15.1% ברווח הנקי שלה שהסתכם ב־144 מיליון שקל. העליה הגיעה למרות ירידה בהכנסות החברה, עקב הפרשי שערי מטבע, אך קיצוץ בהוצאות התפעול וירידה בשיעור המס ששילמה החברה, סייעו לעליה ברווח הנקי לבסוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות